TONY BELLEW: UWIERZCIE MI, USYK MOŻE ZRANIĆ JOSHUĘ

Tony Bellew jest już na sportowej emeryturze, a wysłał go na nią Aleksander Usyk (18-0, 13 KO). Były mistrz świata kategorii cruiser nie ma wątpliwości, że Ukrainiec może również zranić Anthony'ego Joshuę (24-1, 22 KO).

Pojedynek odbędzie się już 25 września na piłkarskim stadionie Tottenhamu w Londynie. AJ będzie bronił pasów IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.

- Uwierzcie mi, on może zranić Joshuę, wszak uderzał wystarczająco mocno, by powalić mnie. Ten gość jest wyjątkowy, nie mierzyłem się z nikim tak dobrym jak on. Od strony technicznej jest wręcz perfekcyjny, a jego praca nóg to najwyższy możliwy poziom - chwali byłego rywala Bellew.

- Usyk wrócił do trenera Anatolija Łomaczenki, co tylko sprawia, że Joshui będzie jeszcze trudniej. Bo moim zdaniem czeka go naprawdę trudna potyczka. Ojciec Łomaczenki opracuje bardzo dobry plan taktyczny i spróbują odebrać Joshui jego atuty. Bo właśnie w tym Usyk jest doskonały, w odbieraniu rywalom ich atutów - dodał Bellew.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-08-2021 10:55:04 
W tej walce kluczową rolę powinny odegrać gabaryty Joshuy i jakiś dobry cios, który ostudzi zapędy dobrze poczynającego sobie Usyka, dlatego obstawiam nieznaczne zwycięstwo na pkt brytyjczyka. Jeśli jednak AJ będzie pruł powietrze, w drugiej części walki na zmęczeniu Anthony'ego, taki scenariusz też jest jak najbardziej możliwy. Cholernie intrygujący pojedynek..
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 02-08-2021 11:16:34 
Bellew patrzy ze swojej perspektywy, co nie ma jakiegokolwiek odniesienia do walki Usyka z Joshuą. W walce z Bellew to Usyk miał przewagę zasięgu. Do tego mógł sobie pozwolić na taktykę "przyjmij-oddaj", co przy znaczącej przewadze kondycyjnej Ukraińca sprowadziło Tony'ego na dechy.

Z Joshuą tak nie będzie. W tej walce to Anglik będzie miał przewagę zasięgu i siły ciosu. Żaby cokolwiek zdziałać, Usyk będzie musiał podejść, narażając się na kontry, których przyjmować nie powinien. Nie ma też warunków Mike'a Tysona, które pozwoliłyby mu na rozstrzygnięcie walki w półdystansie. Plus mały ring i sędziowie przychylni AJ. Nie wiem, co musiałoby się stać, żeby Joshuą tę walkę przegrał. Chyba tylko kontuzja w stylu Głazkowa.
 Autor komentarza: golabek
Data: 02-08-2021 12:14:30 
UP
Usyk tez potrafi sieknąć szybkim lewym sierpowym, jeżeli AJ się podpali jak np z Ruizem, to też różnie może byc. Bardzo ciekawy pojedynek.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-08-2021 12:15:45 
Wróżbita Maciej, przepraszam Tony, ale te jego wizje wcale nie są takie nieprawdopodobne, choć bądźmy szczerzy Usyk paca, a nie kopie, gdzie u Joshua jest wręcz na odwrót, ale przecież nadrabia innymi atutami, a to też może mieć kolosalne znaczenie.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 02-08-2021 12:29:56 
Usyk mimo ze nie jest ma jakiegoś mega mocnego pojedynczego uderzenia to jak każdy zawodowy pięściarz wagi ciężkiej może zranić swojego rywala
Tym bardziej ze Joshua nie jest wybitnym defensorem i do tego ma duże problemy z szybka regeneracja po otrzymaniu czystego i mocnego strzała
I to jest jego największa słabość,tylko żeby ja wykorzystać Usyk musiałby zaryzykować i pójść na wymianę
Walcząc outside na wstecznym będzie mu cholernie trudno o dobra kontrę z lewej ręki
 Autor komentarza: KarateTsunami
Data: 02-08-2021 13:52:14 
Pewnie, że może zranić Joshue, tak jak Cunningham zranił olbrzyma Fury'ego - w końcu to waga ciężka, nawet ci teoretycznie mający watę w rękach mogą zrobić przeciwnikowi kuku. Super zapowiada się ta walka, oby tylko nic się nie wysypało 2 tygodnie przed pierwszym gongiem
 Autor komentarza: maro1988
Data: 02-08-2021 18:39:45 
Jak na pkt to Usyk nie widze Joshuy prowadzacego na pkt z Usykiem.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 02-08-2021 22:16:02 
Zestawienie jest znakomite i wbrew pozorom tez nie byloby dla mnie zaskoczeniem (co prawda jest to malo prawdopodobne) gdyby Usyk wygral i to przedczasem, ale gdyby do tego mialo dojsc to zapewne w wyniku przewagi kondycyjnej i wielu celnych ciosow na korpus.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 03-08-2021 00:45:55 
LUBIE TOMKA, ALE CO ON PIERDOLI...BO SCIAL JEGO TZN ZE MOZE I AJ?
 Autor komentarza: tezetwu
Data: 04-08-2021 00:48:04 
To jest boks i na pewno byly w nim wieksze niespodzianki niz zwyciestwo świetnego boksera nad kimś z wyższej kategorii wagowej. Niedawno Joshua przegral z upasionym Ruizem, który wzial walkę w zastępstwie za Millera, jakies 4 tygodnie przed nią.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.