OFICJALNIE: 9 PAŹDZIERNIKA WALKA FURY vs WILDER III

Kiedy tylko odwołano walkę Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO), ta data funkcjonowała nieoficjalnie. Dziś już jednak ogłoszono oficjalnie, że trylogia na szczycie wagi ciężkiej dopełni się 9 października.

Pojedynek o należący do Anglika pas WBC zostanie rozegrany w T-Mobile Arena w Las Vegas. Przypomnijmy, że panowie mieli teoretycznie spotkać się za dziewięć dni, jednak dodatni wynik Fury'ego na Covid-19 "odwołał" walkę.

Przypomnijmy, iż na rozpisce tej imprezy dojdzie prawdopodobnie do rewanżu Adama Kownackiego (20-1, 15 KO) z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO).

- Nie chciałem niczego tak bardzo, jak zdzielić tego kloszarda w lipcu, jednak lanie trochę poczeka. Wrócę lepszy niż kiedykolwiek i 9 października go znokautuję - zapowiada Fury.

- Deontay nie chciał niczego innego. Pozostaje w gotowości, by odzyskać mistrzowski tytuł - wytrącił w imieniu Wildera jego menadżer, Shelly Finkel.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 15-07-2021 19:03:49 
Skoro walka oficjalnie tego dnia xD, to pora na oficjalny typ. Fury wyrażnie na pkt
 Autor komentarza: tyler
Data: 15-07-2021 19:04:10 
Jeśli i w październiku nie dojdzie do tej walki,to kolejne przełożenie terminu można okrasić cytując klasyka Joke:

"Rambo 8, Hammurabi z Babilonu
Po co to komu?
Po co to komu?"
 Autor komentarza: Yaponka
Data: 15-07-2021 20:02:04 
@tyler Haha w punkt. Pasuje tez do sytuacji : „A może nie a może tak” lub „przyznaj się ze ciebie nie ma. To legenda” ;))
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 15-07-2021 20:21:55 
Dla mnie Fury to żaden sportowiec za dużo razy się wykraczył w przeróżnych rewanżach, to gość który ma talent i warunki fizyczne, jak 9 października znowu coś wywinie powinni zwakować mu pas i Wilder niech walczy z Whytem.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 15-07-2021 21:06:55 
A można obstawiać, że 9 października też nic z tego nie będzie? Bukmacherzy mogliby nawet dać możliwość obstawienia powodu klapy. Nie wiem, choćby takiego, że wariant "świrusa" który złapał Fury to nowy i mało zbadany, straszliwy szczep LBGT. W efekcie Tyson poczuł się niebinarną kobietą i postanowił na zawsze porzucić męski boks. Zamiast tego wyzwał do walki Brodnicką...
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 15-07-2021 23:19:34 
Wilder jest idiotą jeśli będzie teraz pełen wiary w szczere intencje cygana dalej czekał na rozwój wydarzeń i kolejny termin. Przecież tam się może tyle rzeczy wydarzyć po drodze że to głowa mała. I to nie mam na myśli tylko ściemniania Fury'ego. "Covid kolejne fale", gorsze samopoczucie któregoś, kontuzje w kolejnych przygotowaniach, brak możliwości organizacji imprez z publiką itd. Przecież Fury może nawet zwakować ten pasek tuż przed walką jak mu coś do łba strzeli żeby jednak nie ryzykować kolejny raz bez sensu.

Deontay powinien natychmiast wykorzystać zbudowaną formę do zorganizowania walki na przetarcie. I by się sprawdził, i zarobił i nie uzależniałby się od gościa który może go wykiwać w każdym momencie.
A w ten sposób to facet na własne życzenie ryzykuje że zaraz będzie przez historię z Furym 2 lata siedział na dupie.
Już Kliczko stracił cenne końcowe lata kariery na uganianie się za rewanżem z Furym. Trzeba wyciągać lekcje nawet z błędów innych.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 15-07-2021 23:40:17 
@Steczkin

Weź sobie gościu Ali'ego, Foremana, Holyfielda, Tysona, Lewisa, Floyda czy nawet chujowszego Kliczkę ile razy w przeciągu swojej kariery walczyli w miesiącu lipcu. To najgorszy z miesięcy do robienia dużych walk. Taka ciekawostka: Witalij Kliczko w przeciągu swojej kariery nigdy nie walczył w lipcu.

Ten termin od początku podany był opinii publicznej, a może i samemu sądowi arbitrażowemu na odpierdol. Wie to prawdpopodobnie również sam Wilder, który znany jest z tego, że lubi kłapać dziobem, a tutaj wyjątkowo spokojnie i grzecznie czeka. Przed chwilą było Euro, za chwile będą Igrzyska. Wczesną jesienią ludzie będzie będą głodni sportu/boksu i wtedy "dzyń dzyń" będzie głośniejsze. Zbiegnie się to również bardziej z walką Joshua-Usyk, co zapewne ułatwi promocję starcia wygranych.
 Autor komentarza: GeorgeForeman
Data: 16-07-2021 03:43:32 
Jeżeli Fury będzie przeciągał walkę celowo i nie będzie miał na to dobrego wytłumaczenia to po prostu straci pasy tak jak stracił wszystkie pozostałe i Wilder zaboksuje o pas z kimś znacznie słabszym. Fury jest teraz pod presją bo po covidzie musi budować formę żeby zmieścić się w terminie. Na moje oko Wilder jest tu w komfortowej sytuacji.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.