MICHAŁ CIEŚLAK KONTRA MAIRIS BRIEDIS WE WRZEŚNIU W POLSCE?!?

Walka Michała Cieślaka (21-1, 15 KO) z Mairisem Briedisem (27-1, 19 KO) o mistrzostwo świata w Polsce? Na to wygląda! Polska strona jest już naprawdę blisko sprowadzenia zwycięzcę turnieju WBSS i mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji IBF właśnie do Polski.

Bombardier z Radomia demolując w połowie maja Jurija Kaszińskiego już w pierwszej rundzie nabył status pretendenta do pasa International Boxing Federation w limicie 90,7 kilograma. Zasiadający na tronie Łotysz, który dwa lata temu pokonał w kontrowersyjnych okolicznościach Krzysztofa Głowackiego przed czasem, rozważał przenosiny do wagi ciężkiej, jednak wygląda na to, że za niewiele ponad dwa miesiące zawita do Polski, by bronić tytułu w kategorii cruiser.

- Chodzi o bardzo duże pieniądze, negocjacje nie są więc łatwe, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku i wydaje mi się, że na 90% pominiemy przetarg, dogadamy się z drugą stroną i pojedynek odbędzie się w drugiej połowie września w Polsce. Jak mówiłem, w stawce są bardzo duże kwoty, lecz mamy swoje pieniądze, a za nami stoi dodatkowo poważna stacja telewizyjna, czyli Polsat, z Przemysławem Krokiem i Marianem Kmitą na czele. Na ten moment wydaje się więc, że uda się ściągnąć Briedisa do Polski pod koniec września - mówi w rozmowie z BOKSER.ORG Zbigniew Ratyński z firmy Rat-Sort, promotor Cieślaka.

- Michał trenuje raz dziennie, lecz nie wszedł jeszcze na te najwyższe obroty. Kiedy podpiszemy kontrakt, od razu podkręci tempo z trenerem Andrzejem Liczikiem i rozpocznie obóz przygotowawczy - dodał Ratyński.

Briedis w ostatnim występie pod koniec września, właśnie w finale elitarnego turnieju WBSS, pokonał na punkty groźnego Kubańczyka Yuniela Dorticosa. Jedyną porażkę poniósł z rąk ringowego artysty Aleksandra Usyka, za to na rozkładzie, poza Głowackim i Dorticosem, ma jeszcze tak uznanych rywali jak Noel Gevor, Marco Huck czy Mike Perez.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-07-2021 16:07:50 
Tylko w Polsce! Tego potrzebuje polski boks, na to zasłużył sobie Cieślak, więc wszystkie ręce na pokład aby na zapowiedziach się nie skończyło.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 15-07-2021 16:24:16 
Briedis stoczył znakomitą ostatnią walkę z Dorticosem, nie wiem skąd optymizm odnośnie Cieślaka, jego szanse wynoszę może 25% a główna nadzieja jest taka że Maris zlekceważy całą akcję i nie będzie się chciało trenować w czasie wakacji ....
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-07-2021 16:40:20 
Nie uwierzę dopóki nie zobaczę, w dodatku w Polsce. Na chwilę obecną brzmi to jak baśń tysiąca i jednej nocy ale jakby do tej bitwy doszło to nie wątpię, że Cieślak się postawi, a czy wygra to już wróżenie z fusów, gdyż Briedis to Pan bokser, choć miewa humory w ringu i nie jest pierwszej świeżości, więc nie zawsze błyszczy stabilnością, tak czy inaczej to byłoby fenomenalne wydarzenie na polskiej ziemi.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 15-07-2021 18:01:02 
Z jednej strony to bardzo dobra wiadomość, że Michał walczy o pas. On sobie na to zasłużył. Trzeba jednak przyznać, że Briedis to bardzo dobry pięściarz, który bardzo dobrze porusza się na nogach, jest zwinny, skoordynowany, szybki i Michał na jego tle może wyglądać na usztywnionego i powolnego. W dodatku Polak prezentuje agresywny styl walki, a to Briedisowi może pasować. Dla Łotysza problemem stają się zawodnicy, którzy unikają z nim wymian, a to sprawia, że Briedis miewa problemy z dobraniem się do skóry takiego rywala. Zatem stylowo Michał może pasować Łotyszowi. W dodatku siła ciosu jest wg mnie większa u Łotysza.

Z drugiej jednak strony, pod okiem Andrzeja Liczika, Cieślak rozwinął boksowanie na dystans, jest więcej ciosów prostych, poruszania się na nogach i Michał robi to dobrze. Taki Cieślak może napsuć Łotyszowi krwi. Zresztą Polak posiada inteligencję ringową, dopasowuje się do rywala, ma całkiem szybkie ręce i siłę ciosu, no i w dodatku psychikę wojownika. Najbardziej boję się o brak doświadczenia, bo niestety wiele walk Michał wygrywał dość wcześnie.
 Autor komentarza: essaa7
Data: 15-07-2021 18:04:18 
Co z tego ze w Polsce, z Briedisem sam Usyk mial problemy wiec z calym szacunkiem do Michala ale nie widze dla niego szans w tej walce
 Autor komentarza: Hugo
Data: 15-07-2021 19:09:14 
Briedis stylowo będzie niewygodny dla Cieślaka. Lepiej pasowaliby Makabu, Goulamirian, czy nawet Dorticos. Z drugiej strony jak jest szansa na walkę w Polsce na samym topie wagi cruiser, to nie ma co marudzić, tylko dobrze się przygotować i odstrzelić Jelenia/Łosia (znaczenie nazwiska Briedis po łotewsku/litewsku) w terminie rykowiska.
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 15-07-2021 19:49:43 
Z chęcią wybrałbym się na taką walkę. Briedis to pięściarz wybitny, ale Michał na pewno szanse ma. Ogromne znaczenie będzie miała wydolność Michała. Jak z resztą wszystko inne.
 Autor komentarza: PrawyISprawiedliwy
Data: 15-07-2021 22:07:06 
@essaa

Co komentarz to bardziej idiotyczny...Przypomnij sobie kiedy Briedis walczył z Usykiem. Przypomnij sobie słabe występy Briedisa, w dodatku ze średniej jakości rywalami. Ale czego ja w sumie wymagam od gościa, którego na tej stronie interesują tylko wielkie cojones Alvareza.
 Autor komentarza: PrawyISprawiedliwy
Data: 15-07-2021 22:07:57 
@Akwizytor41

A co takiego zrobił Briedis, by nazywać go wybitnym?
 Autor komentarza: MocnoReki
Data: 15-07-2021 22:58:15 
Niech się pogodzi z Wasylem aby ten ściągnął sędziów z Austrii i wtedy będzie miał realnie największe szanse... (i od razu była by karma dla Bredisa za sędziego Byrda )
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 15-07-2021 23:13:46 
Briedis musi czuć się bardzo mocno skoro bierze pod uwagę walkę w PL. Wiadomo że chodzi o kasę również ale chyba nie sądzi że zostanie tu w Polsce ciepło przyjęty...

Ale faworytem jest dość wyraźnym więc może ma w nosie gdzie spuści łomot Cieślakowi.
 Autor komentarza: Pismen
Data: 16-07-2021 07:58:08 
Niestety to jest zła walka dla Michała, szanse wygranej są bardzo niewielkie. Moim zdaniem to pokazuje miejsce w szeregu jego promotorów którzy zwyczajnie nie są w stanie zaproponować mu alternatywy i robią dobrą minę do złej gry.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 16-07-2021 09:45:22 
Bez przesady. Walka świetna, racją bytu boksu są takie walki. Jeśli o kimś źle świadczy, to o promotorach Briedisa, którzy nie są w stanie mu zrobić żadnych naprawdę dużych walk. Jemu to się nie opłaca, bo jest ryzyko położenia tych planowanych 2-3 sporych wypłat w HW.
Dlatego nadal się zastanawiam, na ile te pogłoski są realne.
W ringu faworytem Briedis, natomiast Cieślak ma spore szanse. Po pierwsze nadal się rozwija (i to widać), co trudno powiedzieć o 36-letnim Briedisie. Po drugie swoją rolę może odegrać sędziowanie :) i nawet chciałbym, żeby tak się stało. Zrobić wałek jak Masternak-Muller i niech sobie potem Łotwa składa protest :).
 Autor komentarza: PrawyISprawiedliwy
Data: 16-07-2021 16:04:11 
Wybitny to jest Usyk, a nie Briedis.

@Ariosto

Jeżeli walka będzie w Polsce to trzeba oddać Wasylowi, co Wasilewskie ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.