CHARLO PRZED SOBOTĄ: SIŁA MOJEGO CIOSU ZROBI RÓŻNICĘ

Dwa dni dzielą nas od potencjalnej walki roku. Na szczycie wagi junior średniej zmierzą się Jermell Charlo (34-1, 18 KO) i Brian Carlos Castano (17-0-1, 12 KO) - stawką niekwestionowane mistrzostwo.

Faworytem bukmacherów jest młodszy z braci Charlo, który w ostatnim pojedynku zastopował Jeisona Rosario (20-3-1, 14 KO), dokładając do swojej gabloty pasy WBA Super i IBF. "Iron Man" docenia swojego rywala, ale przekonuje, że uniwersalność i moc w pięściach przechylą szalę zwycięstwa na jego korzyść.

- Nie byłem jeszcze w walce, w której ważyły się losy mojego życia - rzucił podczas konferencji prasowej 31-latek. - I jeśli to właśnie ten moment, w którym będę musiał umieścić swoje życie na szali dla rodziny, jestem gotowy podjąć to ryzyko. Bez względu na wszystko. Jeśli Castano będzie chciał się bić, ja również to zrobię. Ale jeśli będę musiał wyboksować drogę do zwycięstwa, będę wystarczająco inteligentny, by to zrobić. To, co zostało powiedziane, nie podlega dyskusji. Wiecie, to dla mnie szansa, nie tylko dla mnie, ale i dla Teksasu. Jestem podekscytowany - dodał Jermell.

- Chcę tego bardziej niż on. Wszystko zależy od tego, kto będzie bardziej głodny. Obaj zawsze jesteśmy w formie, obaj potrafimy zadawać wiele ciosów. Ja oczywiście nie zadaje ich dużo, bo bije mocno. Ale ta siła nie zmienia się podczas dwunastu rund. (...) W tym pojedynku moc uderzenia zrobi różnicę, zaważy również na jego presji - zakończył mieszkający w Houston pięściarz.

Podczas sobotniej gali w San Antonio pokażą się także Rolando Romero (13-0, 11 KO), który zmierzy się z Anthonym Yigitem (24-1-1, 8 KO) o tymczasowy pas WBA w dywizji lekkiej. Na karcie również Amilcar Vidal (12-0, 11 KO), Bachram Murtazalijew (18-0, 14 KO), czy Pablo Rubio Junior (12-0, 4 KO).

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-07-2021 16:43:31 
Castano stylowo niczym Frazier jest w stanie zajechać Charlo. Świetna walka i moim zdaniem bez faworyta ,liczę na mocne grzmoty.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 15-07-2021 18:57:12 
Charlo chyba rzeczywiście bije mocniej, ale skoro Castano wytrzymał wymiany z Michelem Soro, to raczej nie padnie i tym razem. Też widzę korzystny układ stylów dla Argentyńczyka, który idzie do przodu niczym buldog i ma niesamowitą wydolność (popartą perfekcyjną techniką). Castano to w mojej ocenie największy talent argentyńskiego boksu od czasu Sergio Gabriela Martineza. Na neutralnym terenie uważałbym go nawet za faworyta, a w USA to widzę to 50/50. Oczekuję doskonałego widowiska na najwyższym poziomie zawodowego boksu.

Romero z Yigitem to może być też doskonała walka. Faworytem Romero, ale szwedzki Turek to też duża klasa i tanio skóry nie sprzeda.

W starciu Vidal vs Aleem stawiam na wygraną Urugwajczyka przez nokaut.

Murtazalijew powinien łatwo rozprawić się Grayem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.