HIGGINS: HAYE ODSZEDŁ, BO WIE, ŻE PARKER ZASTOPUJE CHISORĘ

Redakcja, Sky Sports

2021-07-08

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o rozstaniu Davida Haye'a i Derecka Chisory (32-11, 23 KO). Obaj panowie współpracowali od 2018 roku i to były niekwestionowany mistrz wagi junior ciężkiej służył Chisorze jako menedżer w dużych pojedynkach z Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO) i Josephem Parkerem (29-2, 21 KO). 

I to właśnie agent Nowozelandczyka David Higgins przekonuje, że rozstanie "Hayemakera" z urodzonym w Zimbabwe Brytyjczykiem spowodowane jest obawą tego pierwszego o losy swojego byłego już podopiecznego po tym, jak Parker miałby zwyciężyć w rewanżu przed czasem.

- Myślę, że Haye zdał sobie sprawę, że Parker znokautuje Chisorę i wyśle go na emeryturę, więc może chce wyskoczyć ze statku, zanim ten zatonie - powiedział reporterom Sky Sports Higgins. - Jeśli Joseph miałby poddać Chisorę przed czasem, co naszym zdaniem zrobi, oznaczałoby to dla Derecka koniec kariery na znaczącym poziomie - dodał szef grupy Duco Events.

Przypomnijmy, że na początku maja reprezentant Nowej Zelandii pokonał Chisorę niejednogłośną decyzją sędziów, samemu leżąc na deskach w pierwszej odsłonie. Druga połowa walki należała już jednak do urodzonego w Auckland byłego mistrza świata WBO.