ROY JONES JR CHCE DLA EUBANKA WALKI Z GOŁOWKINEM LUB CANELO

Redakcja, Last Stand Podcast

2021-07-02

Trener aspirującego do mistrzostwa świata wagi średniej lub super średniej Chrisa Eubanka Juniora (30-2, 22 KO) - legendarny Roy Jones Jr - kreśli śmiałą wizję potencjału swojego podopiecznego, którego może w drugiej połowie roku czekać walka z rywalem z najwyższej półki.

SAUERLAND: PRZED CHRISEM EUBANKIEM JR ZNAKOMITA DRUGA POŁOWA ROKU >>>

- Naprawdę chcemy walczyć z Canelo Alvarezem. Wiem, że Chris jest nieco mniejszym zawodnikiem, ale jego eksplozywność sprawia, że nie martwię się o niego. Ja byłem mniejszym zawodnikiem niż "ciężki" John Ruiz, ale nadrobiłem różnicę rozmiaru eksplozywnością - powiedział Jones Jr.

- Wiem, że Chris Eubank może walczyć na swoich warunkach z każdym, ale musimy go więcej nauczyć o momentach przestojów. Na dziś naszym głównym celem jest pojedynek z Giennadijem Gołowkinem, ale wzięlibyśmy również walkę z Canelo. To dla nas wspaniała konfrontacja - dodał Amerykanin.

- Chris jest tak podobny do ojca, że to wręcz niewiarygodne. To jeden z najbardziej eksplozywnych zawodników na świecie. Problem z nim jest natomiast taki, że czasami jest przesadnie eksplozywny. Jeżeli uda mu się nieco uspokoić pewne eksplozywne elementy i trochę więcej boksować, może być naprawdę świetny do oglądania. Bo kiedy podkręca tempo, to idzie jak burza. Żeby przetrwać jego wybuchowe ataki, trzeba być prawdziwym twardzielem - podsumował temat były mistrz świata czterech kategorii, w swoim czasie najlepszy pięściarz na świecie i jeden z najlepszych zawodników wszech czasów.