SAUERLAND: PRZED CHRISEM EUBANKIEM JR ZNAKOMITA DRUGA POŁOWA ROKU

Kalle Sauerland ma plan na Chrisa Eubanka Jr (30-2, 22 KO) obejmujący dwie walki. Ta druga ma już być o mistrzostwo świata wagi średniej.

Syn legendy brytyjskiego boksu ma już za sobą pierwsze zwycięstwo z Royem Jonesem Jr - legendą światowego boksu, w swoim narożniku. Panowie poznali się i szybko złapali dobry kontakt. W pierwszy dzień maja Eubank pewnie wypunktował Marcusa Morrisona. Kolejny pojedynek ma stoczyć pod koniec lata. Anglik jest w posiadaniu pasa WBA wagi średniej w wersji tymczasowej, co oznacza, że może atakować mistrza "regularnego" WBA Erislandy Larę (28-3-3, 16 KO) bądź pełnoprawnego championa WBA, Ryotę Muratę (16-2, 13 KO). Ale jest też inna opcja, atak na mistrza IBF, Giennadija Gołowkina (41-1-1, 36 KO).

- Chris wrócił wygraną nad Morrisonem i teraz czeka go znakomita druga połowa roku. Pracujemy właśnie nad dopięciem najbliższych miesięcy. Prowadzimy różne rozmowy i nie wiemy jeszcze, czy z marszu zaatakuje tytuł mistrza świata, czy wcześniej stoczy jeszcze jedną walkę. W ciągu dziesięciu dni powinniśmy coś dużego ogłosić - powiedział Sauerland.

- Zraniłem mocno Morrisona w drugiej rundzie i prawdopodobnie mogłem go kończyć, chciałem jednak więcej rund i wcielić w życie wszystko to, czego nauczyłem się pod okiem Roya Jonesa Juniora. Zazwyczaj kończyłem takie walki, lecz teraz uczę się nowych rzeczy. A nokautując kogoś na samym początku nie rozwinąłbym się za bardzo - przyznał Eubank Jr.

- Chris i Roy tworzą bardzo dynamiczny duet, są fantastyczną mieszanką. Spotykamy się w ciągu kilku dni i wspólnie z nimi ustalimy plan na dokończenie tego roku. Chris wróci pod koniec sierpnia lub na początku września, a potem czeka go jeszcze jedna walka do końca grudnia. Na pewno bardzo ważny będzie głos samego trenera, jak i ojca Chrisa. Przed nami więc poważne spotkanie zarządu, ale do końca roku Juniora czeka walka o mistrzostwo świata - dodał Sauerland.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.