ZA TRZY TYGODNIE MURAT GASIJEW SPOTKA SIĘ Z ERKANEM TEPEREM

Redakcja, TalkSport

2021-06-30

Murat Gasijew (27-1, 20 KO) wyleczył liczne kontuzje i w ostatni dzień października zadebiutował w wadze ciężkiej szybkim nokautem nad Nuri Seferim, który tak naprawdę nie jest zawodnikiem wagi ciężkiej. Ale już kolejny rywal do takich się zalicza.

Były i zunifikowany mistrz świata kategorii cruiser wystąpi 22 lipca podczas gali w Moskwie. Tam jego przeciwnikiem będzie były mistrz Europy królewskiej kategorii, ważący ponad 110 kilogramów Erkan Teper (21-3, 13 KO). Rosjanin w swoim debiucie w wadze ciężkiej wniósł do ringu 104,5 kilograma.

Teper po porażce z Robertem Heleniusem odbudował się dwoma zwycięstwami nad słabiutkimi zawodnikami. Gasijew z kolei w 2018 roku borykał sięz kontuzją pleców i będąc nie w pełni sprawnym wyszedł do finału turnieju WBSS, w którym dostał lekcję od Aleksandra Usyka i został wysoko wypunktowany. Długa rehabilitacja sprawiła, że od tego czasu stoczył tylko jeden pojedynek - właśnie ten październikowy, który potrwał zaledwie 93 sekundy. Ale Teper powinien postawić znacznie wyżej poprzeczkę.

Przypomnijmy, że Rosjanin w pierwszej obronie pasa IBF kategorii cruiser - w październiku 2017 roku, znokautował lewym hakiem na korpus naszego Krzysztofa Włodarczyka.