ZA TRZY TYGODNIE MURAT GASIJEW SPOTKA SIĘ Z ERKANEM TEPEREM

Murat Gasijew (27-1, 20 KO) wyleczył liczne kontuzje i w ostatni dzień października zadebiutował w wadze ciężkiej szybkim nokautem nad Nuri Seferim, który tak naprawdę nie jest zawodnikiem wagi ciężkiej. Ale już kolejny rywal do takich się zalicza.

Były i zunifikowany mistrz świata kategorii cruiser wystąpi 22 lipca podczas gali w Moskwie. Tam jego przeciwnikiem będzie były mistrz Europy królewskiej kategorii, ważący ponad 110 kilogramów Erkan Teper (21-3, 13 KO). Rosjanin w swoim debiucie w wadze ciężkiej wniósł do ringu 104,5 kilograma.

Teper po porażce z Robertem Heleniusem odbudował się dwoma zwycięstwami nad słabiutkimi zawodnikami. Gasijew z kolei w 2018 roku borykał sięz kontuzją pleców i będąc nie w pełni sprawnym wyszedł do finału turnieju WBSS, w którym dostał lekcję od Aleksandra Usyka i został wysoko wypunktowany. Długa rehabilitacja sprawiła, że od tego czasu stoczył tylko jeden pojedynek - właśnie ten październikowy, który potrwał zaledwie 93 sekundy. Ale Teper powinien postawić znacznie wyżej poprzeczkę.

Przypomnijmy, że Rosjanin w pierwszej obronie pasa IBF kategorii cruiser - w październiku 2017 roku, znokautował lewym hakiem na korpus naszego Krzysztofa Włodarczyka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 30-06-2021 19:09:51 
Nie robmy sobie jaj. Teper moze 5 lat temu byl w zapleczu jakiejs czolowki top50, obecnie to wrak boksera, a Gasijev takim pojedynkiem pokazuje po co poszedl do ciezkiej. Bo za takich leszczy ma placone wiecej, niz za mistrzowskie walki w junior ciezkiej. Teraz walka z Teperem a na lato 2022 moze wleci jakis Hammer 🤣🤣
 Autor komentarza: MLJ
Data: 30-06-2021 19:12:42 
Jesli nie będą już go prześladowac kontuzje to może jeszcze się zakręcić wokół title shota w ciężkiej. To wciąż młody chłopak, do tego z betonową szczęką i bombami w obu rękawicach. Tepera powinien szybko zgasić, a potem widzę go z kimś na znacznie wyższym poziomie. No i przydałyby się częstsze występy..
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 30-06-2021 20:21:06 
Bardzo chętnie zobaczę. Teper nazwisko ma nośne i Duhaupasa czy Price'a w rekordzie, jest przyzwoicie. Z kolei sufit wyznaczyli mu Hammer, Wach i Helenius, a i młodszy się nie robi. Pewnie wszyscy chcą zobaczyć, jak Murrat wypadnie na tle takiego przeciwnika.
"Bo za takich leszczy ma placone wiecej, niz za mistrzowskie walki w junior ciezkiej." tu się nie zgodzę - skąd takie dane?? Jako mistrz cruiser był w Rosji dużą postacią, na pewno te walki się dobrze sprzedawały. Owszem pieniądze do podniesienia w HW są większe, ale za lepsze walki. Poza tym już dawno pojawiały się oponie, że to 'wysuszony ciężki', więc moim zdaniem motywacja przejścia do HW jest naturalna. To jest ciekawy bokser, zgadzam się że jeszcze młody i z atutami, w jego przypadku nie wiadomo gdzie jest sufit, ale przypuszczam, że gdzieś w pobliżu walk mistrzowskich. IMO poradziłby sobie spokojnie z większością tych nowych 'prospketów' typu Ajagba, itd.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 30-06-2021 21:22:41 
Gasijewa zestawiłbym w niedalekiej przyszłości z Ruizem jr lub Chisorą.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 30-06-2021 21:44:53 
Nie sądzę żeby dopchał się do walk z najlepszymi ale nie dziwi mnie wybór Tepera po takiej przerwie
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 30-06-2021 21:48:03 
Teper straszył, dopóki jechał na bombie. Ale później znokautował Price'a i pewnie bokserscy włodarze stwierdzili, że co za dużo, to niezdrowo. Coś jak w przypadku Jarrella Millera, po którym było widać, że koksuje jak elektrociepłownia, ale "złapali" go dopiero przed walką z Joshuą, pewnie żeby nie wybuchł jeszcze gorszy skandal.

Teper postanowił chyba odpuścić, co było zauważalne od razu, bo się roztył i boksersko spadł o dwie klasy niżej. I tam już pozostał, z tendencją spadkową. Dawanie go Gasijewowi to nieporozumienie. A sam Gasijew zamiast wygłupiać się z jakimiś Teperami powinien na razie odpuścić ciężką i iść do "bridger". Akurat tę kategorię może bez problemu wyczyścić a potem "przejść kategorię wyżej" i jako mistrz od razu domagać się walki o tytuł z aktualnym mistrzem ciężkiej WBC, niezależnie od tego, kto nim będzie.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 01-07-2021 01:14:18 
A brider IBF, WBA, czy WBO?
:)
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 01-07-2021 07:10:43 
dobry pomysł z tą Bridger, po zgłoszeniu się na dzień dobry by go ulokowali w top 5, w ciężkiej będzie musiał dobijać się kilka lat do topu, o ile się się dobije to i tak jest bez większych szans na sukcesy
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 01-07-2021 10:39:56 
@Ariosto
Pozostałe federacje na razie wyczekują. Bo ten "bridger" to wynalazek WBC, wyglądający jak skok na kasę. Inne federacje się w to nie bawią, Boxrec też nie. Dlatego pisałem o WBC.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 01-07-2021 13:56:47 
Zgadza się, WBC weszło, a reszta kupiła czipsy i kolę i ogląda, czy i kiedy ta kasa się tam pojawi. Moim zdaniem bardziej 'kiedy', niż 'czy'. Pomysł ogólnie jest niezły moim zdaniem, natomiast będzie rozwijał się powoli, póki ta dywizja nazbiera 10-15 nazwisk, które ludzie będą chcieli oglądać. Na razie jest to kategoria 'przegrańców', którzy wiedzą na pewno, że w ciężkiej już nic nie osiągną. W tym sensie raczej Gasiew przydałby się tej kategorii niż ona jemu, bo on przegrańcem jeszcze nie jest i co więcej, nie zgadzam się, że nie ma szans. Na razie nie mamy danych, jaki jest maks możliwości w HW, może się okazać, że dość spory.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 01-07-2021 22:07:02 
Jedynym nazwiskiem w Bridger jest Rivas ale jak pojawią się pieniążki to będzie ich więcej.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 01-07-2021 23:56:06 
Pieniążki pojawią się, jak będzie więcej nazwisk :))
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.