MARCUS BROWNE DOMAGA SIĘ WALKI Z ARTUREM BETERBIJEWEM

Ludzie wysoko notowanego Marcusa Browne'a (24-1, 16 KO) domagają się walki Amerykanina z mistrzem świata WBC i IBF wagi półciężkiej, Rosjaninem Arturem Beterbijewem (16-0, 16 KO).

- Nasi doradcy rozmawiają już o walce z Beterbijewem, a Marcus jest najwyżej notowanym w rankingu pretendentem do walki z Rosjaninem. Chcemy tej konfrontacji teraz, czekamy tylko na to, co zaproponuje Al Haymon. Beterbijew to potwór, ale to walka o pas, więc Marcus będzie trenował niezwykle ciężko i zobaczymy jego najlepszą wersję (...) - powiedział trener Browne'a, Gary Stark.

W swojej ostatniej dotychczas walce Browne wygrał w kwietniu tego roku jednogłośnie na punkty z Denisem Graczewem, powracając po porażce z Jeanem Pascalem (sierpień 2019 roku). Obecnie Pascal jest numerem jeden rankingu WBC, a Browne jest drugi, ale za chwilę federacja może usunąć Pascala ze swojego zestawienia, gdyż wpadł on pod koniec maja na dopingu przed rewanżem z Badou Jackiem (planowaną na czerwiec walkę odwołano).

Problemem w organizacji walki Browne vs Beterbijew jest m.in. to, że Browne jest związany z projektem PBC Ala Haymona, a Beterbijew to zawodnik grupy Top Rank Boba Aruma, który planuje na jesień walkę Rosjanina z Joe Smithem Juniorem, mistrzem WBO, również zawodnikiem Top Rank. Ludzie Browne'a liczą jednak na to, że federacja WBC zacznie wywierać presję w sprawie walki Amerykanina z czempionem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.