WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 2 CZERWCA 2021

Nic tak bardzo nie porusza Waszej wyobraźni jak ci najwięksi i najmocniej bijący. Prezentujemy Wam skrót wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej!

Steve Vukosa (13-1, 5 KO) stoczy swoją pożegnalną walkę, bez względu na wynik. Jego rywalem 26 czerwca będzie Mike Marshall (5-1, 4 KO).

- Czekamy na decyzję Anthony'ego Joshuy. Zobaczymy, czy będzie na tyle odważny, by stracić pas WBO w ringu - mówi Aleksander Krasjuk, promotor Aleksandra Usyka (18-0, 13 KO). Ukrainiec jest narzucanym challengerem przez federację WBO panującemu na tronie IBF/WBA/WBO Anthony'emu Joshui (24-1, 22 KO).

Niespełniony koszykarz próbujący swych sił w boksie - Raphael Akpejiori (10-0, 10 KO), spróbuje podtrzymać serię nokautów 11 czerwca. Naprzeciw niego stanie ten, który tylko raz dał się skończyć, w dodatku na początku kariery - solidny Brandon Spencer (9-18-3, 6 KO).

- Zobaczycie, że sprawię niespodziankę i pobiję nie tylko Żalolowa, ale i całą resztę. Jadę do Tokio po złoty medal olimpijski wagi super ciężkiej - odgraża się długo czekający na swoją szansę Frazer Clarke (+91kg). Wcześniej przegrywał wewnętrzną rywalizację z Joshuą (2012 - złoto) i Joe Joyce'em (2016 - srebro).

- Wniosę do ringu huragan, tornado i tsunami, on nie będzie miał gdzie uciec, a ja nie zostawię spraw w rękach sędziów. Nie widzę innego rozwiązania niż moje zwycięstwo przez nokaut. Ostatnio potraktowałem w ten sposób Yoana Pablo Hernandeza, teraz zrobię to samo z nim - zapowiada weteran Kevin Johnson (35-17-1, 19 KO), który w sobotę w Magdeburgu spotka się z byłym mistrzem Europy i wysoko notowanym (WBC #10, IBF #7, WBA #9, WBO #13) Agitem Kabayelem (20-0, 13 KO). - On teraz dużo gada, jak to mają w zwyczaju Amerykanie, lecz w ringu nie będzie już mikrofonów, a przemówią nasze pięści - odpowiada ze spokojem Kabayel.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.