DONAIRE PO HISTORYCZNYM ZWYCIĘSTWIE: JESTEM GOTOWY NA REWANŻ Z INOUE

Redakcja, Bad Left Hook

2021-05-30

Nonito Donaire (41-6, 27 KO) znokautował wczoraj w Carson mistrza WBC Nordine'a Oubaalego (17-1, 12 KO), zapisując się w historii jako najstarszy czempion globu wagi koguciej. Teraz celuje w unifikację tytułów i rewanżową walkę z jednym z najlepszych obecnie zawodników bez podziału na kategorie, mistrzem IBF i WBA Naoyą Inoue (20-0, 17 KO).

NONITO DONAIRE NOKAUTUJE JAK ZA DAWNYCH LAT - NOWY MISTRZ WBC! >>>

- Nie liczy się wiek człowieka, tylko jego siła mentalna. Porażka z Inoue nauczyła mnie, że mogę z nim rywalizować. Teraz jestem gotowy na drugą walkę. Nie byłem jeszcze niekwestionowanym mistrzem świata, dlatego moim celem jest rewanżowy pojedynek - powiedział ''Filipiński Błysk''.

Przypomnijmy, że do pierwszej walki Inoue vs Donaire doszło w listopadzie 2019 roku w finale turnieju WBSS. Na ringu w japońskiej Saitamie zobaczyliśmy kapitalną wojnę, w której jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Inoue.

Japończyka czeka 19 czerwca walka z obowiązkowym pretendentem IBF Michaelem Dasmarinasem. Jeżeli mistrz wygra, w drugiej połowie roku możemy zobaczyć wielki pojedynek Inoue vs Donaire II.