NONITO DONAIRE NOKAUTUJE JAK ZA DAWNYCH LAT - NOWY MISTRZ WBC!

Nonito Donaire (41-6, 27 KO) został najstarszym w historii mistrzem świata wagi koguciej, demolując dotychczasowego championa WBC - niepokonanego dotąd Nordine'a Oubaalego (17-1, 12 KO).

Pięćdziesiąt sekund przed końcem trzeciej rundy "Filipiński Flesz" huknął w wymianie przy linach lewym sierpowym, posyłając Francuza na deski. Ten szybko się podniósł, ale do przerwy pozostawało jeszcze ponad pół minuty. Donaire ruszył jak po swoje i równo z gongiem znów strzelił piorunującym lewym sierpem. Tym razem Oubaali ciężko padł na matę. Wstał z trudem na osiem.

Minutowa przerwa na nic się zdała. Rozpędzony challenger nacierał niczym oszalały i w połowie czwartego starcia dobił zranioną ofiarę kapitalną kombinacją lewy sierp-prawy krzyżowy-lewy podbródek. Tym razem doświadczony sędzia Jack Reiss nawet nie liczył i od razu ogłosił nokaut!

Wcześniej Gary Antuanne Russell (14-0, 14 KO), który ma na koncie kilka zwycięstw nad Jaronem Ennisem w czasach amatorskich, dominował przez sześć rund Jovanie Santiago (14-2-1, 10 KO) i zmusił go do poddania przed siódmą odsłoną.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 30-05-2021 06:52:19 
Nonito, mój ulubiony pięsciarz niskich kategorii od kilkunastu lat !!
Jak to miało miejsce wiele razy, tradycyjnie lewa ręka zrobiła robotę.. A ten francuz łykał wszystko, nie ten poziom.
Imo powinien zakończyć kariere w glorii, ale coś przebąkiwał o rewanżach z Rigo i Inoue..
 Autor komentarza: Gazun
Data: 30-05-2021 07:00:54 
O ile rewanż z Rigo mnie nie interesuje to z Inoue chętnie bym zobaczył. To była jedna z lepszych walk ostatnich lat i jedyny który ostro postawił się Japończykowi. Chociaż wydaje mi się że oddałby pas być może tym razem przed czasem. Każda legenda kiedyś musi odejść
 Autor komentarza: MLJ
Data: 30-05-2021 07:07:51 
Donaire pogonił ostro kota japończykowi, testując jego szczękę i z tego co pamiętam chyba nawet łamiąc nos, ale filipino ma już naprawdę zaawansowany wiek jak na tę wagę. Dodatkowo Inoue jestz walki na walkę coraz lepszym pięsciarzem. Myśle że skończyłoby się jak piszesz, nawet czasówką, do której w pierwszej walce niewiele brakowało Naoyi.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 30-05-2021 10:53:22 
Donaire ostry jak brzytwa i chłodny jak noc na Antarktydzie. Nokdauny, jak i zakończenie pierwszego sortu, stary ale jary i widać, że mu się jeszcze chce, ale musi uważać, aby nie przeszarżował.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 30-05-2021 10:56:12 
Swoją drogą Subriel Matias ma młotki w rękawicach i bije niczym Foreman te ciosy, aż słychać na dworcu w Delhi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.