EKSPERCI OCENIAJĄ SZANSE W POJEDYNKU TAYLORA Z RAMIREZEM

Już tylko dwa dni dzielą nas od starcia na szczycie kategorii junior półśredniej. Mistrz WBA Super i IBF Josh Taylor (17-0, 13 KO) stanie naprzeciw Jose Carlosa Ramireza (26-0, 17 KO), dzierżącego pasy WBC i WBO. Faworytem bukmacherów jest 30-letni Szkot, choć nie brakuje również zwolenników kalifornijskiego wojownika.

Pojedynek pod lupę wzięli eksperci stacji ESPN. Znaczna większość z nich stawia na zwycięstwo "Tartańskiego Tornada", choć jest jeden element wspólny - to będzie naprawdę wyrównany i pełen emocji pojedynek. Prezentujemy głosy znawców zza oceanu.

Al Bernstein (wieloletni analityk Showtime i ESPN, członek Międzynarodowej Galerii Sław): chciałbym postawić na zwycięstwo Taylora. Ale nie jest to wybór, co do którego jestem w pełni przekonany. Myślę, że każdy z nich może wygrać tę walkę i to właśnie czyni ją atrakcyjną. Jestem zaskoczony, że Taylor jest tak mocno faworyzowany, a Ramirez nie powinien być niedoceniany. To duża siła w ringu, która wnosi wiele do walki. Presja, którą wywiera, jest bardzo duża.

Regis Prograis (były mistrz WBA w dywizji do 140 funtów, który w październiku 2019 roku nieznacznie uległ Szkotowi): uważam, że Taylor wygra. Dla mnie Ramirez to silny i twardy mistrz, ale może zostać wyboksowany, zwłaszcza przez mańkuta. Miał problemy z Jose Zepedą, który bił go, dopóki nie opadł z sił. Walka z Postołem również była równa, są ludzie, którzy widzieli Postoła jako zwycięzcę. Postoł jest długi, wysoki, krępy. Bije prostymi prosto w twoją twarz. Sądzę, iż Taylor jest w stanie zrobić to samo.

- Mimo wszystko, to nadal wielki pojedynek dla obu. W gruncie rzeczy dużo zależy od nich. Wiele można mówić o strategiach i stylach walk, ale na koniec dnia, w mojej opinii wszystko sprowadzi się do tego, kto będzie chciał wygranej bardziej. Ale tak jak powiedziałem, stylistycznie to Taylor ma przewagę.

Raul Marquez (były mistrz IBF w kategorii junior średniej, olimpijczyk z Barcelony i ekspert Showtime): stawiam na Taylora po bliskiej walce. Obaj są niepokonani i wiem, że Ramirez to wojownik, który wyjdzie, by walczyć i jest w świetnej formie, ale myślę, że z tej dwójki to Taylor jest świeższy i wielowymiarowy. Stawiam na Taylora przez decyzję sędziów.

Francisco Santana (zawodnik wagi półśredniej, pogromca Felixa Diaza czy Joachima Alcine): stawiam na zwycięstwo Ramireza przed czasem, może w ósmej, czy dziewiątej rundzie.

Aureliano Sosa (trener Jarrella Millera, Petera Quillina czy Chrisa Colberta): tak jak mówiłem, to walka 50 na 50, ale skłaniam się w kierunku Taylora, ponieważ lubię jego ruchy. To, co zrobił przeciwko Barańczykowi zaskoczyło mnie i sprawiło, że stałem się jego kibicem. Trzeba jednak szanować Ramireza, to świetny zawodnik. Stawiam na Taylora przez decyzję sędziów.

BJ Flores (pretendent do tytułu mistrzowskiego w wadze junior ciężkiej): Taylor to lepszy bokser, ma lepszych zawodników na rozkładzie, był w ringu z lepszymi zawodnikami, pokonał lepszych gości. Jeśli porównamy walki obu z Postołem, to Taylor prowadził z nim swoją grę, miał go przez 12 rund. Ramirez wygrał stosunkiem dwa do remisu. Taylor jest dużo ostrzejszym bokserem. Ma w swoim narożniku Adama Bootha, świetnego trenera. Wychował wielu mistrzów świata i uważam, że to jeden z najlepszych umysłów w tym sporcie. Od takiego gościa można się wiele nauczyć.

Postawię na Taylora. Myślę, że będzie to dobry bój. Ramirez na pewno potrafi utrudnić walkę, jeśli tylko znajdzie się w półdystansie. Jest twardy. Czuję jednak, że Taylor jest ostrzejszym zawodnikiem i ma większe ringowe IQ. Ramirez będzie musiał mieć idealny dzień, aby wygrać. Myślę, że Taylor wykorzysta swój spryt, aby zniwelować niektóre z rzeczy, których Ramirez będzie próbował.

Timothy Bradley (były mistrz dwóch kategorii wagowych): style walki, stawka i temperament obu sprawią, że będzie to fantastyczna noc z boksem na mistrzowskim poziomie. Zazwyczaj, gdy jest wyrównanie, skłaniam się ku bokserowi, który moim zdaniem jest lepszy technicznie. Ale w tym przypadku mam przeczucie, że muszę iść pod prąd.

- Kiedy odtwarzam w głowie tę potyczkę, myślę o tym, jak Zab Judah walczył z Carlosem Baldomirem w 2006 roku. Baldomir wywarł presję na Judahu, złapał go mocnym lewym sierpowym, zranił i był w stanie wygrać na kartach punktowych. Wygrał pojedynek dzięki postawie, presji i twardości. Czasami to wszystko jest potrzebne. Chcesz tego bardziej, jesteś bardziej głodny, i oprócz mocnej siły ciosu jesteś na dodatek lepiej przygotowany kondycyjnie.

- Wytrzymałość psychiczna może czasem przezwyciężyć wiele innych umiejętności, które posiada drugi zawodnik. To właśnie doprowadziło Ramireza do miejsca, w którym się obecnie znajduje i to może mu pomóc w walce. Może być underdogiem, ale myślę, że sprawi niespodziankę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 20-05-2021 19:10:01 
Stawiam na Taylora na pkt i to dość pewnie.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 21-05-2021 22:53:33 
Ciekawa walka o wiele ciekawsza, pod kazdym wzgledem niz Lopeza, stawiam na zywiol, mysle ze Brytyjczyk zostanie przelamany kolo 8 rundy, ten napor, ciagly napor bardzo meczy avRamirez do tego jest moim zdaniem i silniejszym i mocniej bijacym piesciarzem. Niech wygra lepszy tylko bez udzialu sedziow.
 Autor komentarza: bossman
Data: 22-05-2021 11:04:02 
Walka raczej na pkt. Myślę że Ramirez .
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.