Archiwum wiadomości z dnia: 2021-05-19

 

USYK BLISKI WALKI Z JOSHUĄ. WBO STAWIA BRYTYJCZYKOWI ULTIMATUM

Federacja WBO dała dziś przedstawicielom mistrza świata WBO, WBA i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) 48 godzin na przedstawienie dowodów na to, że walka z mistrzem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) może dojść w lecie do skutku. Jeżeli Brytyjczycy nie spełnią wymagań federacji, nakaże ona walkę AJ'a z obowiązkowym pretendentem - Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO).


WASYL HALYCZ: WALCZYĆ I WYGRYWAĆ, W BOKSIE I NA GROMDZIE

- Nawet gdyby nie kontuzja Tomka Gromadzkiego i tak zadebiutowałbym w boksie zawodowym, ale w późniejszym czasie. W piątek będę miał okazję potwierdzić swoje umiejętności. Chcę być idolem dla młodych polskich pięściarzy - mówi Wasyl Halycz przed walką z Oskarem Wierzejskim (4-0) na gali Tymex Boxing Night 17 w Pionkach. Transmisja w TVP Sport.

'WILDER CIĘŻKO ZNOKAUTUJE FURY'EGO W TRZECIM POJEDYNKU'

Sąd arbitrażowy nakazał w poniedziałek Tysonowi Fury'emu (30-0-1, 21 KO) trzecią walkę z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO), która musi się odbyć do 15 września. Wilder nie zamierza inkasować odstępnego i umożliwiać Fury'emu planowanej niedawno na sierpień walki o wszystkie pasy z Anthonym Joshuą. Tymczasem głos w tej sprawie zabrał prezes zarządu grupy Mayweather Promotions, doświadczony Leonard Ellerbe.