Archiwum wiadomości z dnia: 2021-05-15

 

NA ŻYWO: ŁOBUZY W BRZOZOWIE

Tak szlifują się mistrzostwie - najpierw łobuz, a potem ogromna pokora, a z nią rosnące umiejętności w zdobywaniu szczytów trudnej dyscypliny, jaką jest pięściarstwo - przed nami I Turniej o Puchar Mrówki. Zestawienie walk w rozwinięciu.

DAMIAN DURKACZ NA OSTATNIEJ PROSTEJ PRZED WALKĄ O IGRZYSKA

Pięściarze kadry narodowej wylecieli dziś wraz ze sztabem trenerskim do Gruzji, gdzie Damian Durkacz (63 kg) będzie się szykował do najważniejszej walki w swojej dotychczasowej karierze - pojedynku w 1/8 finału europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio. Jeżeli Polak wygra na początku czerwca w Paryżu z Węgrem Milanem Fodorem, zapewni sobie miejsce w japońskiej imprezie.BUATSI O PRACY Z VIRGILEM HUNTEREM PRZED DZISIEJSZĄ WALKĄ

Brązowy medalista olimpijski z Rio, jeden z najciekawszych zawodników wagi półciężkiej Joshua Buatsi (13-0, 11 KO) spędził ostatnie osiem tygodni w USA, pracując pod okiem nowego trenera Virgila Huntera. Brytyjczyk bardzo chwali nowe podejście, a dziś na gali w Manchesterze ma pokazać jego efekt w walce z Francuzem Danielem Blendą Dos Santosem (15-0, 8 KO).


ANDRZEJ KOSTYRA: CIEŚLAK WYGRAŁ W WIELKIM STYLU

Andrzej Kostyra, komentator Polsatu, nie mógł się nachwalić Michała Cieślaka (21-1, 15 KO) po jego szybkim i efektownym zwycięstwie nad Jurijem Kaszińskim (20-2, 18 KO) w eliminatorze IBF. - To była krótka, ale eksplozywna walka w wykonaniu Michała. Nawet nie zdążyłem przedstawić jego rywala kibicom, a już było po wszystkim!
RANKING WBC: AWANS SZPILKI, POWRÓT WŁODARCZYKA

Najnowsze zestawienie federacji WBC przyniosło dobre wieści dla Artura Szpilki (24-4, 16 KO) i Krzysztofa Włodarczyka (58-4-1, 39 KO). Szpilka awansował na piąte miejsce w wadze bridger, a Włodarczyk wrócił do klasyfikacji wagi cruiser, pojawiając się na dziewiątym miejscu. Na trzecich miejscach swoich kategorii wciąż znajdują się natomiast Michał Cieślak (21-1, 15 KO) i Maciej Sulęcki (29-2, 11 KO).