SHANE McGUIGAN NOWYM TRENEREM DANIELA DUBOIS - TUŻ PRZED WALKĄ Z DINU

5 czerwca dojdzie do ważnej walki wagi ciężkiej - pojedynku Brytyjczyka Daniela Dubois (15-1, 14 KO) z Rumunem Bogdanem Dinu (20-2, 16 KO). Stawką jest tymczasowy pas WBA. Tuż przed tym starciem Brytyjczyk po raz kolejny zmienia trenera.

DANIEL DUBOIS: EFEKTOWNIE ROZPRAWIĘ SIĘ Z DINU >>>

W listopadzie zeszłego roku faworyzowany, uważany za jednego z najlepszych prospektów Dubois przegrał z wicemistrzem olimpijskim Joe Joyce'em przed czasem w walce o wakujący tytuł mistrza Europy i mistrza Wielkiej Brytanii, doznając przy tym poważnej kontuzji oczodołu. Brytyjczyk przeszedł operację i zmienił trenera - Martina Bowersa zastąpił Mark Tibbs. Dziś pojawiła się jednak informacja mówiąca o tym, że Tibbsa zastąpił Shane McGuigan. To właśnie on stanie ostatecznie w narożniku 23-letniego ''DDD'' w walce z Dinu.

McGuigan - syn byłego mistrza świata Barry'ego McGuigana - ma zaledwie 33 lata, jednak na jego koncie jest już udana współpraca z mistrzami świata: Carlem Framptonem, George'em Grovesem, Joshem Taylorem i Lawrence'em Okolie. Dwaj ostatni z wymienionych zdobyli pod okiem McGuigana swoje pierwsze tytuły mistrzowskie. Polskim kibicom szczególnie zapadła w pamięć marcowa walka Lawrence Okolie vs Krzysztof Głowacki, w której świetnie dysponowany i przygotowany taktycznie Brytyjczyk zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi cruiser.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.