BIAŁYSTOK - GORGOŃ, SOSIŃSKI, KACZMARKIEWICZ I GŁOWACKI NA PLUS

Za nami gala w Białymstoku. Słaby poziom, słabe walki, słaby rywale... W daniu głównym solidny Przemysław Gorgoń (13-7-1, 5 KO) walcząc z kontuzją pokonał Walentyna Zbrożka (5-17-1, 2 KO).

Przemek rozpoczął spokojnie, ustawiając sobie rywala lewym prostym. Momentami wyglądało to trochę, jakby oszczędzał wręcz przeciwnika. W trzeciej rundzie zranił go lewym sierpowym, w czwartej prawym krzyżowym, ale nie podkręcał tempa i spokojnie robił swoje. Ukrainiec ewidentnie przyjął za dużo w karierze, plątały mu się nogi i zapraszanie go dalej na gale powinno zostać zabronione. To może skończyć się tragedią. Z takiego założenia wyszedł chyba Przemek, który boksował praktycznie samą lewą ręką. Prawej użył dosłownie kilka razy. A gdy na początku szóstego starcia trafił prawym krzyżowym, z grymasem bólu na twarzy odszedł na liny. Widać było, że coś jest na rzeczy i prawej ręki używać nie może... Mimo wszystko mając tylko pół arsenału do dyspozycji pewnie wygrał - 59:55.

Wcześniej występujący w wadze ciężkiej Jakub Sosiński (4-2-1, 2 KO) wyczekał minutę, strzelił prawym sierpowym i odprawił 48-letniego Igora Filipienkę (5-52-2, 1 KO). Poniżej wyniki pozostałych starć.

Konrad Kaczmarkiewicz (3-0, 1 KO) PKT Gary Abajyan (23-40-1, 11 KO) - punktacja 40:36
Bartosz Głowacki (5-6, 4 KO) zastopował w 1. rundzie ciosami na korpus debiutanta Patryk Litke

Wcześniej w walkach boksu olimpijskiego zwycięstwa odnieśli Natalia Kuczewska (-48kg) - srebrna medalistka niedawnych Młodzieżowych Mistrzostw Świata, Tobiasz Zarzeczny oraz Maksymilian Kuziemski, syn Aleksa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Furmi
Data: 09-05-2021 22:20:29 
Dla promocji boksu naprawdę byłoby lepiej, by takie gale odbywały się na ORGu albo RP zamiast w TV. Niektóre walki były kompletnym nieporozumieniem...
 Autor komentarza: nonitek
Data: 10-05-2021 00:12:28 
Szczerze mówiąc, będąc promotorem zastanawiałbym się, zanim połączyłbym "młodego wilka" z niespełna 50 latkiem o rekordzie 5-52. Ja wiem, że ten pan chce zarabiać, ale to jest waga ciężka.
 Autor komentarza: garylinker
Data: 10-05-2021 08:25:59 
@Furmi,

Dokładnie. A potem Marian będzie narzekał na poziom i zainteresowanie boksem w Polsce.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.