KARMA WRACA? SAUNDERS KRYTYKOWANY PO PODDANIU SIĘ W WALCE Z CANELO

Redakcja, Social Media

2021-05-09

Billy Joe Saunders (30-1, 14 KO) nie wyszedł wczoraj do dziewiątej rundy walki unifikacyjnej z Saulem Alvarezem (56-1-2, 38 KO) i mimo dobrego występu jest dziś mocno krytykowany przez część kibiców i ludzi ze środowiska. Przypominane są prowokujące, krytyczne lub obraźliwe słowa kontrowersyjnego Brytyjczyka wobec wielu ludzi, najczęściej cytuje się jego wypowiedź na temat poddających się zawodników. Karma wraca?

CANELO vs SAUNDERS: PUNKTACJA DO CZASU TKO I STATYSTYKI CIOSÓW >>>

Przypomnijmy, że Saunders został trafiony przez Canelo mocnym i precyzyjnym, kontrującym prawym podbródkowym w ósmej rundzie. Po tym ciosie Brytyjczyk doznał poważnej kontuzji i w narożniku zdecydowano o poddaniu. Po walce Saundersa natychmiast przewieziono do szpitala. Wstępna diagnoza - złamanie kości oczodołu.

- Zawodnicy wiedzą, po co wchodzą do ringu i jaka jest stawka (...) W przeszłości widzieliśmy w boksie wiele tragedii i śmierci. Ale wolałbym paść na plecy bez pulsu niż przyklęknąć (...) Gdybym miał złamane kości oczodołów, złamaną szczękę i wybite zęby, gdybym miał zmiażdżony nos i poobijany mózg, nie zatrzymałbym się, dopóki nie zostałbym znokautowany albo doprowadzony do czegoś jeszcze gorszego. Nie akceptuję klękania w ringu i czekania, aż wyliczy cię sędzia - tak w listopadzie zeszłego roku Saunders zareagował na porażkę swojego rodaka, ''ciężkiego'' Daniela Dubois w starciu z innym Brytyjczykiem, Joe Joyce'em. 

Dubois przyklęknął w dziesiątej rundzie i dał się wyliczyć. Po walce spotkała go krytyka ze strony części środowiska, choć okazało się, że doznał pęknięcia oczodołu i uszkodzenia nerwów w lewym oku.

- Dobrze walczyłeś. Mam nadzieję, że twoje oko szybko się wyleczy i że wrócisz mocniejszy mistrzu - tak Dubois skomentował wczorajszy występ Saundersa.