CANELO: SPODZIEWAŁEM SIĘ TRUDNIEJSZEJ WALKI Z SAUNDERSEM

- Spodziewałem się szczerze mówiąc trudniejszej walki - komentował na gorąco Saul Alvarez (56-1-2, 38 KO), który stopując Billy'ego Joe Saundersa (30-1, 14 KO) do swoich pasów WBC i WBA wagi super średniej dorzucił również tytuł WBO.

- Mówiłem, że walka będzie się rozwijała wraz z upływem czasu i tak właśnie się stało. Miałem bardzo ciężkie przygotowania, nieustannie robię postępy, a ta walka wcale nie okazała się tak trudna jak myślałem. Spodziewałem się trudniejszej przeprawy. Wygrywałem rundę po rundzie i stosunkowo szybko przystosowałem się do jego boksu - stwierdził po wykonanej robocie sławny Meksykanin.

- Kiedy go trafiłem, wiedziałem, że to zaraz może się skończyć. Złamałem mu chyba kość policzkową i wiedziałem, że może nie wyjść do kolejnego starcia. Powiedziałem to zresztą swoim trenerom w narożniku w przerwie. Teraz planem jest walka z Calebem Plantem i zabranie ostatniego pasa w tej kategorii - dodał Canelo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 09-05-2021 06:46:29 
Też po cichu liczyłem, że Saunders postawi wyżej poprzeczkę, jednak wiedząc jak ciężkie i szybkie ręce ma Canelo i biorąc pod uwagę fakt, że Alvarez jest jednym z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe to wynik tej walki chyba nikogo nie zaskoczył.
 Autor komentarza: MatiBoxing94
Data: 09-05-2021 08:29:42 
Prawda jest taka, że Canelo zostanie niekwestionowanym mistrzem świata i rozwali Caleba Planta, czy się komuś to podoba czy nie. Saunders do czasu przerwania walki radził sobie znakomicie, ale Alvarez to fenomen i nie zmienią to teorie spiskowe taka jest prawda. Jedyna kontrowersja jest w pierwszej walce z GGG lecz prawda jest taka, że Canelo to na dzień dzisiejszy najwybitniejszy pięściarz wrzech czasów.
 Autor komentarza: mpjzb
Data: 09-05-2021 08:37:41 
Nie zapominajmy o walce z Larą. Tyle że to było jak Canelo był jeszcze nieopierzony. Teraz jedynie Bivol i Beterbiev z realnych rywali mieliby wg mnie jakieś realne szanse na sprawienie niespodzianki. Tyle że Bivol bez mocnego ciosu, a Beterbiev zaraz się "przeterminuje". Mimo różnych kontrowersji chyba trzeba uznać Canelo jako TOP 1 rankingu P4P.
 Autor komentarza: Shaq
Data: 09-05-2021 09:25:07 
Z tym wszech czasów bym nie przesadzał, ale fakt obecnie to lider p4p
 Autor komentarza: Polakos
Data: 09-05-2021 09:30:24 
Myślę, że żeby go nazwać najlepszym zawodnikiem wszechczasów jeszcze przyjdzie czas. Ale bez wątpienia łapie się już do czołowej "10" pod tym względem. Fenomen.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-05-2021 09:52:28 
Nie sądzę że była to aż tak łatwa walka jak Rudy twierdzi. Rudy wsadził kilka mocnych ciosów które specjalnie nie robiły wrażenia na cyganie a to powoduje frustracje. Jakby nie było robota zrobiona a cygan ucierpiał mocno fizycznie, bo taka kontuzja może być przyczyną porażek w przyszłości.
 Autor komentarza: Soku
Data: 09-05-2021 10:08:55 
Skoksowana ruda psina, ciekawe ile clenobuterolu tym razem dostał w "skażonych" hamburgerach? :-)
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 09-05-2021 10:19:25 
Soku
Na takim poziomie to raczej nikt takiego gówna nie bierze. Poza tym siła rażenia Canelo bierze się przede wszystkim z precyzji. Takiej wydolności nie wypracuję się bez potwornie ciężkiej pracy, konsekwencji, setek tysięcy razy powtarzanych ciosów i akcji. Billy był po prostu chujowy i osobiście też go przeceniłem.
 Autor komentarza: MicCal
Data: 09-05-2021 12:36:20 
@Akwizytor41

No przecież Canelo nie tak znowu dawno wpadł na clenbutrolu właśnie. I o ile zgoda, że same wspomagacze cudów nie zdziałają bez ciężkiej pracy, to jednak są właśnie tym czymś ekstra, co na najwyższym poziomie może dać tę newielką, ale czasami decydującą przewagę. Zresztą wystarczy zobaczyć jak Rudy pracował na nogach w pierwszej i w drugiej walce z Gołowkinem, gdzie w pierwszym spotkaniu był dużo bardziej lotny i ruchliwy. A co się stało pomiędzy tymi walkami? Wpadł na clenbuterolu...
 Autor komentarza: Soku
Data: 09-05-2021 13:27:13 
@Akwizytor41,

Ano, cóż. Miałby jaja, to by się przyznał, sam przedstawiał wyniki badań antydopingowych a mi wydaje się, że po prostu zmienił fachowca od odżywek do włosów i biznes się dalej pięknie kręci.

Nie interesuje mnie, czy ma naturalnie kocie ruchy, refleks emeryta na niekoniecznie greckiej fecie czy zaczął pić koktajl z masy bitumicznej aby wzmocnić naskórek. W moich oczach jest po prostu oszustem.

Mógł posypać łeb popiołem, przeprosić. A poszedł w linię obrony "skażone mięso". Serio?
 Autor komentarza: Scross
Data: 09-05-2021 15:57:55 
@up
A co jeżeli to skażone mięso, też ma się przyznawać?
 Autor komentarza: maddog
Data: 09-05-2021 20:41:48 
Polakos

Rudy to w tej chwili top 10 wszechczasów? :D Chyba Cię poniesło nieco...

Floyd Mayweather Jr., Manny Paquiao, Julian Jackson, Aaron Pryor, Sugar Ray Robinson, Muhammad Ali, Roy Jnes Jr., Lennox Lewis, Evander Holyfield, Julio Cesar Chavez, Carlos Monzon, Joe Louis, Henry Armstrong, Alexis Arguello, Salvador Sanchez...to tak na szybko 15-tu. Nawet nie wymieniłem takich jak Tyson, Marciano, Hagler czy Trinidad a jest ich dużo wiecej, więc mam pytanie, kogo wywaliłbys z tej 15tki i wrzucił Rudego, hę?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.