OJCIEC SAUNDERSA: DO WALKI Z CANELO NIE DOJDZIE, DOŚĆ TEGO GÓWNA

Kryzysowa sytuacja wokół sobotniej walki mistrza świata WBO wagi super średniej, Billy'ego Joe Saundersa (30-0, 14 KO) z mistrzem WBC i WBA Saulem Alvarezem (55-1-2, 37 KO), bardzo się zaogniła. Ojciec Brytyjczyka twierdzi, że do pojedynku na stadionie w Arlington nie dojdzie. 

CANELO vs SAUNDERS: SPÓR O ROZMIAR RINGU >>>

- Nie widzę możliwości, by doszło do spotkania twarzą w twarz. Negocjacje w sprawie rozmiaru ringu się załamały, a w kontrakcie nie ma ani słowa o tym rozmiarze. Dla Canelo przygotowano osiemnastostopowy ring (o boku długości 549 cm - przyp.red.). To rozmiar ringu amatorskiego. Taki był plan Alvareza. On chce zabrać jeden z atutów Billy'ego, pracę i szybkość nóg. Na początku Canelo twierdził, że chce walki w ringu dwudziestostopowym, my chcieliśmy dwudziestoczterostopowego, a potem dwudziestodwustopowego - powiedział Tom Saunders.

- Nie pozwolę, by mój syn boksował przeciwko gościowi, którego uważa się za króla boksu, w tak małym ringu. Wszystko jest ustawiane przeciwko nam, ale sprawy ringu nie odpuścimy. Do walki nie dojdzie. Nie wydaje mi się, by Canelo chciał starcia z Billym Joe. Alvarez chce pewnego zwycięstwa, a my nie pozwolimy mu ograniczyć mobilności Billy'ego. Mamy dość tego gówna. Dość uginania się przed żądaniami Canelo. Ktoś powiedział mu ''nie'' i typ się zdenerwował, bo wszyscy się zawsze przed nim płaszczyli. Jego cel to doprowadzenie do walki w dwudziestostopowym ringu, ale to nie przejdzie - tako rzecze ojciec Saundersa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: legos
Data: 04-05-2021 19:57:53 
No tak jak to taka ważna sprawa to jak można tego nie ująć w kontrakcie na walkę? To są zawodowe teamy czy to jakaś amatorka, o czym w takim razie się debatuje miesiącami jak nie min. nad takimi tematami, zwłaszcza, że od początku były różne zdania....
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 04-05-2021 20:12:32 
Za to właśnie lubię tych Cyganów. Oni naprawdę chcą wygrać, wierzą w to i mają pomysł jak to zrobić. Mają wyjebane nie muszą zarobić, Oni i tak żyją w swoim świecie. Większość w takich negocjacjach zgadza się praktycznie na wszystko. Te wariaty mają wyjebane. Jeśli dojdzie do walki to Canelo nie będzie w tak komfortowej sytuacji. Billy to nie jet zawodnik, który stoi w miejscu, cofa się w linii, On czuję walkę i instynktownie zrobi to co jest najlepsze do zrobieni z takim tuzem jak Canelo. Oby do walki doszło. 7,99 i co tydzień niezła gala w dazn to naprawdę bardzo dobra opcja.
 Autor komentarza: Minister1989
Data: 04-05-2021 20:26:34 
No taa, nie będzie mógł spier... po całym ringu...
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 04-05-2021 20:29:55 
rozmiar ringu to akurat powinien byc standardowy i dla wszystkich taki sam, okreslony przez federację.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 04-05-2021 20:30:25 
Hah Canelo... ciezko go lubic mimo jego sportowej klasy. Te kruczki, kontrakty, sedziowie, miesiwo/koks ;)

Chcialbym zeby ta walke skancelowali, bo Billy i tak na pkt z tym rywalem nie wygra, a znokautowac Canelo sie nie da.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 04-05-2021 20:46:06 
Jak świat światem tak największe gwiazdy w boksie dyktują warunki innym. Canelo jest teraz gwiazdą boksu nr 1 i wykorzystuje to perfidnie.
Ale to wiedzieć powinni dawno temu. Jeśli łudzili się na pełne uczciwe podejście to są debilami. A wiem że nie są.
Mieli świadomość że co nie zrobia to pewnie i tak przegrają bo Alvareza na punkty ograć się nie da (sędziowie) a o nokaut z mocą Billy'ego w tym przypadku będzie jeszcze ciężej niż o uczciwą punktację...

Po co więc brać walkę z kombinatorem skoro się tego obawiają?

Fakty są takie że Canelo wyru... największą gwiazdę wagi średniej- mistrza prawie wszystkich federacji i to dwa razy. Ustawienie sobie więc takiego pionka jak Saunders to "no problemo"...
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-05-2021 20:48:45 
Od razu przypomina mi sie jak to Eubank z Hearnem negocjowali walke z GGG :D.
Przecież Saunders to król ringów i jako jedyny może nawiązać równą walke z Rudym, więc takie nuanse jak rozmiar ringu nie powinny mu przeszkadzać. Niestety może się okazać że swoje 0 w rekordzie ceni bardziej niż wypłatę życia, a o reakcjo angielskich kibiców już nie wspomnę.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 04-05-2021 22:00:35 
Wg mnie, to całe zamieszanie jest wynikiem działań Hearn'a. On rzeczywiście bardzo chciał tego starcia. Był jedynym promoterem i mógł sobie pozwolić na małą manipulację. Po prostu o tym pewnie nie wspominał, albo robił to bardzo rzadko.

Uważam, że bardzo mu zależy na dłuższej współpracy z "Canelo" i jest gotowy dla niej trochę sabotować Saunders'a, ale w granicah zdrowego rozsądku.

Jeżeli "Cygan" naprawdę chce mieć jakiekolwiek szanse, to nie może się zgodzić na warunki Meksykania. Jak będzie inaczej, to znaczy, że się sprzedał i tutaj chodzi tylko o kasę.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 05-05-2021 09:28:57 
Usyk dał się zamknąć w ciasnej budzie z bulterierem, a ta pi#@a kwęka i stęka. Nigdy Saundersa nie lubiłem i nigdy nie polubię.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 05-05-2021 09:58:59 
To pokazuje, ze BJS nie chcial wychodzic tylko po wyplate. W takich walkach o zwyciestwie moga decydowac detale, a maly ring BJS nie ulatwia. Nie mowie juz ze mialby wygrac, ale postawic sie i byc nieuchwytnym.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.