DAZN: ANALIZA TAKTYCZNA WALKI CANELO Z SAUNDERSEM

Redakcja, DAZN

2021-05-04

W najbliższą sobotę, 8 maja w teksańskim Arlington czeka nas pojedynek mistrza świata WBC i WBA wagi super średniej Saula Alvareza (55-1-2, 37 KO) z mistrzem WBO Billym Joe Saundersem (30-0, 14 KO). Oto analiza taktyczna tego pojedynku przygotowana przez eksperta platformy DAZN, byłego mistrza świata Darrena Barkera.

MIKE TYSON: SAUNDERS JEST JUŻ ZNOKAUTOWANY PRZEZ CANELO >>>

- Canelo ma czasami kłopoty z szybkimi na nogach rywalami. Najważniejszą sprawą dla Billy'ego Joe Saundersa będzie więc szybkość nóg, ale musi jej mądrze używać. Nie może biegać po ringu, to maraton, a nie sprint. Billy Joe musi operować głównie na środku ringu i stosować dużo zwodów, by prowokować reakcje Canelo. Gdy Alvarez zareaguje i zaatakuje, trzeba ''zakręcać'' i ruszać się wokół niego, unikając lin. Canelo jest zabójczy, gdy dorwie rywala na linach. Ważne też będzie narzucenie wysokiego tempa przez Saundersa, jednak nie powinien on zadawać długich serii - powiedział Barker.

- Canelo może i powinien próbować wciągać Saundersa na kontrujący prawy podbródkowy, dlatego Saunders nie może się przesadnie wychylać na przedniej nodze. Musi natomiast stosować zwody nogami, nie tylko rękami. Billy będzie chciał frustrować Alvareza, uwielbia to robić. Zastawia pułapki i denerwuje rywali, wymusza błędy - dodał Brytyjczyk, były czempion IBF wagi średniej.