MIKE TYSON: SAUNDERS JEST JUŻ ZNOKAUTOWANY PRZEZ CANELO

W najbliższą sobotę, 8 maja w teksańskim Arlington czeka nas pojedynek mistrza świata WBC i WBA wagi super średniej Saula Alvareza (55-1-2, 37 KO) z mistrzem WBO Billym Joe Saundersem (30-0, 14 KO). Fanem talentu Meksykanina - uważanego przez większość obserwatorów za lidera światowego pięściarstwa - jest sam Mike Tyson, który dosadnie skomentował w swoim podcaście wideo prezentujące boks Brytyjczyka.

CANELO UJAWNIA, ŻE MIAŁ COVID-19 I OPOWIADA O PORWANIU BRATA >>>

- On już jest znokautowany, przysięgam. Już po nim, to nokaut - tako rzecze człowiek zwany swego czasu ''Bestią''. W swojej kolejnej pokazowej walce może on stoczyć rewanż z Lennoxem Lewisem, który wygrał pierwszy pojedynek z Tysonem w 2002 roku przed czasem. Pierwsza walka 54-letniego Tysona po powrocie do boksu, zeszłoroczny listopadowy pojedynek z Royem Jonesem Juniorem wieńczący galę transmitowaną na platformie Triller wygenerował według nieoficjalnych danych sprzedaż na poziomie 1,2 miliona dostępów PPV.

Wracając na koniec do walki Canelo vs Saunders - przypomnijmy, że promowany przez Eddie'ego Hearna Brytyjczyk miał walczyć z Meksykaninem w maju zeszłego roku, lecz pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. 

Walkę przełożono na wrzesień, ale ostatecznie Alvarez - skonfliktowany z promującą go wówczas grupą Golden Boy i platformą DAZN - stoczył pojedynek dopiero 19 grudnia i zdetronizował we wspaniałym stylu rodaka Saundersa, Calluma Smitha. Potem dążący w tym roku do unifikacji wszystkich pasów w limicie 168 funtów Canelo (notabene współpracujący obecnie z Eddie'em Hearnem wolny agent) pokonał przed czasem pod koniec lutego obowiązkowego pretendenta WBC - Avniego Yildirima. Natomiast ''Superb'' Saunders w swoim ostatnim występie pokonał w grudniu zeszłego roku wysoko na punkty Martina Murraya.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 03-05-2021 20:39:55 
Saunders jak się nie wda w bijatykę to przetrwa i przegra na punkty.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 03-05-2021 22:24:06 
Tyson może mieć rację. Alvarez, który zawsze był bardzo dobrym bokserem ostatnio jeszcze bardziej się rozwinął i w super średniej trudno będzie znaleźć kogoś, kto będzie w stanie go pokonać. Do tego dochodzą jeszcze sędziowie i clenbuterol, który odpowiednio stosowany dodaje dodatkowe 10-15% do wytrzymałości i siły. Saunders żeby w ogóle móc pomarzyć o wygranej będzie musiał czasem do Canelo podejść. A wtedy, pomimo całej swojej śliskości może wyłapać.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.