CANELO vs SAUNDERS: SPÓR O ROZMIAR RINGU

Redakcja, IFL TV, Behind The Gloves

2021-05-04

Mistrz świata WBO wagi super średniej, Billy Joe Saunders (30-0, 14 KO) ujawnił, że trwa spór dotyczący rozmiaru ringu w walce Saundersa z mistrzem WBC i WBA Saulem Alvarezem (55-1-2, 37 KO), która czeka nas w tą sobotę, 8 maja w teksańskim Arlington.

WSZYSTKO O WALCE CANELO vs SAUNDERS >>>

- Eddie Hearn doprowadził do walki z Canelo, dostarczył ją nam, ale jakim kosztem? On działa przeciwko nam przy każdej okazji. Walka z Canelo w osiemnastostopowym czy dwudziestostopowym ringu? To absurdalne. Bok ringu musi mieć 22 stopy, inaczej lecimy do domu - skomentował sprawę ojciec Saundersa, Tom Saunders.

- Nie będę wychodził do takiej walki na nieuczciwych warunkach. To za duży pojedynek, chcę odpowiednich rękawic i odpowiedniego ringu. Uczciwego traktowania - powiedział sam "Superb" Saunders.

- Oni próbują w Teksasie wszystkich brudnych trików. Możecie stosować wszystkie triki świata, nie pokonacie Billy'ego Joe Saundersa - oto słowa mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego, przyjaciela Saundersa. 

Fury i Saunders wywodzą się ze społeczności travellersów i od dawna utrzymują bliskie relacje. Ostatnio obaj kwestionowali uczciwość ww. promotora Saundersa Eddie'ego Hearna, któremu zarzuca się faworyzowanie wielkiego gwiazdora Saula Alvareza, współpracującego z grupą rodziny Hearnów - Matchroom Boxing.