PARKER OBAWIAŁ SIĘ PUNKTACJI PO OSTATNIM GONGU

- Możemy od razu zrobić rewanż - mówi Joseph Parker (29-2, 21 KO), który pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Derecka Chisorę (32-11, 23 KO).

Nie było łatwo, ponieważ dawny champion WBO już na samym początku zapoznał się z deskami.

- Dereck to twardy gość, dał mi więc twardą walkę. Nie było łatwo. Już na samym początku mnie złapał, a potem wywierał presję i wciąż dużo bił. To był równy pojedynek, mógł pewnie pójść w obie strony, ale górę widać wzięły moje umiejętności i te środkowe rundy. Muszę jeszcze popracować z nowym trenerem nad pewnymi elementami jeśli chcę odzyskać tytuł - dodał Nowozelandczyk.

- Chisora to prawdziwy wojownik i jesteśmy mu wdzięczni za walkę. Tuż po ostatnim gongu Joe powiedział "Nie jestem pewien, czy dostanę decyzję od sędziów" - przyznał Andy Lee, nowy szkoleniowiec Parkera, który prowadził go po raz pierwszy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 02-05-2021 07:24:11 
I słusznie, że nie był pewien, bo tej walki nie wygrał. Boks też powinien się zglobalizować, jak wszystko inne. W tym sensie, że walki mogą rozgrywać się gdzie chcą. W Manchesterze, w Arabii Saudyjskiej albo na Grenlandii, jeśli chcą. Ale sędziowanie powinno odbywać się zdalnie i powinni się tym zajmować Ruscy :P
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 02-05-2021 07:32:16 
Nie dziwota że bał się o punktację wszak dał się wciągnąć w grę Chisory i został w tym elemencie zdominowany.
Taki Usyk na znacznie mniejszym ringu potrafił Derecka sobie ustawić i ograć unikając ciężkiego zagrożenia przynajmniej po 1 nerwowej rundzie. A Parker? Dopadał go Chisora w banalnie prosty sposób na tym ringu i wcale nie miał problemu by go w tych momentach trafiać. Nie miał facet żadnej recepty żeby Chisorę powstrzymać pracą nóg czy jabem...

Joseph wyżej już nie podskoczy. Większość ważnych walk wygrywał rzutem na taśmę mając minimalną przewagę. W końcu sam tak przegrał z Whytem (wg mnie zasłużenie).
Nie widać u niego żadnej pozytywnej zmiany od długiego czasu.
 Autor komentarza: LittleBan
Data: 02-05-2021 09:55:11 
BlackDog pozowole sobie dodać, że wygrywał na styku i do tego nie wszystko to co ma w rekordzie. Bo w mojej ocenie walkę z Ruizem też przegrał.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 02-05-2021 11:09:45 
Parker się zatrzymał w rozwoju, podobnie jak Balotelli w piłce. Żeby tylko nie skończył tak jak ten drugi, bo niestety tak się zanosi, a szkoda bo to naprawdę bardzo dobry bokser i na pewno ileś tam razy lepszy od Chisory i Whyta, czego jednak nie pokazał wczoraj.
 Autor komentarza: funkykoval
Data: 02-05-2021 11:37:14 
czyli tylko szpilka przegrywa z Dereckiem
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.