KAROLINA KOSZEWSKA: ŚWIETNE ZGRUPOWANIE WE WŁOSKIM ASYŻU

Redakcja, Informacja prasowa

2021-04-28

- To był świetnie spędzony czas. Bardzo dobre okazały się sesje sparingowe z Andreą Carini i Assuntą Canforą - mówi Karolina Koszewska (69 kg), mistrzyni Igrzysk Europejskich z 2019 roku o tygodniowym zgrupowaniu naszej reprezentacji we włoskim Asyżu.

- Jestem bardzo zadowolona, bowiem Włoszki to świetne rywalki, a i samo miejsce obozu było znakomitym wyborem. Co ciekawe na sali treningowej spotkałyśmy też niezwykle utytułowanych zawodników, wybitnych włoskich pięściarzy – Clemente Russo 91 kg (dwukrotny wicemistrz olimpijski, dwukrotny mistrz świata) i Roberto Cammarelle +91 kg (złoto i srebro Igrzysk Olimpijskich, dwa tytuły mistrza świata) – powiedziała Karolina Koszewska, w przeszłości złota, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Europy.

W zgrupowaniu w Asyżu wzięły udział także Sandra Drabik, Wiktoria Rogalińska (51 kg), Sandra Kruk, Karolina Tracz (57 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Agata Kaczmarska (75 kg).

- W pierwszych dniach miałyśmy z Włoszkami wspólnych osiem rund sparingów zadaniowych, w tym dwie rundy wolnej walki, potem to się trochę zmieniało, ale cały czas była możliwość toczenia ważnych rund z silnymi przeciwniczkami. To takie ważne sparingi, choć nie sędziowane – dodała Karolina Koszewska.

W trakcie obozu w Asyżu trenujące Polki i Włoszki odwiedził m.in Prezydent EUBC Franco Falcinelli

W piątek podopieczne trenerki kadry narodowej Karoliny Michalczuk udają się na konsultację szkoleniową do Wałbrzycha.

- A już 4 maja wyjeżdżamy na kolejny sprawdzian przed kwalifikacjami olimpijskimi, a będzie nim turniej Grand Prix w czeskim Usti nad Łabą – przyznała pięściarka Żoliborskiej Szkoły Boksu Warszawa.