KAMIL SOKOŁOWSKI SOBOTNIM RYWALEM DAVIDA ADELEYE

Redakcja, BT Sport

2021-04-22

Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że już w sobotę po raz szósty na ring zawodowy wejdzie David Adeleye (5-0, 5 KO), jeden z ciekawszych prospektów brytyjskich w królewskiej kategorii. 24-latek poznał następnego rywala i będzie to mała niespodzianka dla polskich kibiców.

Na drodze jednego ze sparingpartnerów Tysona Fury'ego stanie Kamil Sokołowski (10-21-2, 4 KO), twardy częstochowianin o wyrobionej renomie na europejskim rynku wagi ciężkiej. Sokołowski zabrał już "zera" w rekordzie kilku lokalnym ciężkim i słynie z tego, że jest gwarantem pełnych dystansów. Nie inaczej było w jego ostatnich pojedynkach - 34-latek ulegał Ukraińcom Władysławowi Sirence i Wiktorowi Wychrystowi, ale oba pojedynki trwały do ostatniego gongu.

Gala Franka Warrena odbędzie się w słynnej York Hall, a walką wieczoru będzie pojedynek Denzela Bentleya (14-0-1, 12 KO) z Felixem Cashem (13-0, 9 KO) o pasy mistrza Wspólnoty i Wielkiej Brytanii w wadze średniej. Jedną z osób, która zachęciła reprezentanta Londynu do takiego zestawienia jest Nathan Gorman, który dwukrotnie krzyżował rękawice z niezłomnym journeymanem z Częstochowy. Może ostatnie sparingi Polaka z Josephem Parkerem pomogą mu w sprawieniu kolejnej niespodzianki?