ZWOLNIŁ GO WILDER, ZATRUDNIŁ CHARLO - BRELAND ZNÓW TRENUJE

Zwalniają, więc będą zatrudniać - to znane piłkarskie przysłowie. Ale w boksie jest podobnie. Kilka miesięcy temu Mark Breland został usunięty z drużyny Deontaya Wildera, lecz już znalazł nowego zawodnika.

Mistrz olimpijski z Los Angeles i dwukrotny mistrz świata wagi półśredniej był zdaniem wielu jedynym poważnym członkiem sztabu trenerskiego "Brązowego Bombardiera". Kiedy jednak rzucił ręcznik w rewanżu z Tysonem Furym, Wilder zwolnił go, oskarżając również o sabotaż i zatrucie wody.

Breland znalazł nową pracę. Od teraz będzie członkiem sztabu Jermalla Charlo (31-0, 22 KO), mistrza świata wagi średniej federacji WBC. Najbliższy sprawdzian już 19 czerwca w starciu z Juanem Maciasem Montielem (22-4-2, 22 KO). Meksykanin pod koniec zeszłego roku zabłysnął szybkim nokautem na Jamesie Kirklandzie.

Breland będzie asystentem głównego szkoleniowca, którym pozostaje Ronnie Shields.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 22-04-2021 09:44:47 
Tylko żeby podczas walki Charlo z Furym Breland nie wyciął takiego samego numeru... Dla pewności trzeba będzie odciąć go od wody i nie dopuszczać do ręczników!
 Autor komentarza: Galed12
Data: 22-04-2021 11:22:10 
Pytanie tylko czy Breland to dobry trener skoro Wilder był aż tak tragiczny i ograniczony technicznie?
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 22-04-2021 12:21:50 
@Galed12
Moim zdaniem tak. Breland wycisnął z Wildera wszystko, co się dało. A materiał miał bardzo oporny, w dodatku otoczony czymś w rodzaju sekty, w której Deontay był czymś na kształt pogańskiego... bałwana:P
Breland prawdopodobnie zorientował się, że technika z Wildera i tak nie zrobi, więc skupił się na szlifowaniu tego, co w zawodniku najlepsze. Do czasu Fury'ego to się sprawdzało. Charlo to zupełnie inny typ człowieka i boksera. Do tego w zespole jest jeszcze Ronnie Shields, który pełni funkcję trenera a nie arcykapłana, jak Jay Deas.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 22-04-2021 17:29:15 
Stieczkin, poprawiłeś mi humor tym wpisem xD
 Autor komentarza: Granat
Data: 22-04-2021 21:29:50 
Stieczkin, dobrze prawisz. Od siebie dodam tylko że Rafał świetnie odnalazłby się w teamie bumsqada, a i może dałby mu jeszcze kilka cennych wskazówek :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.