Archiwum wiadomości z dnia: 2021-04-20

 


FURY vs JOSHUA: MAYWEATHER I KLICZKO POJAWIĄ SIĘ NA OBOZIE AJ'A?

Trwa obóz mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) przed planowaną na przełom lipca i sierpnia w saudyjskiej Dżuddzie walką z mistrzem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Podczas przygotowań do tego gigantycznego pojedynku Joshua z radością przyjąłby pomoc dwóch legendarnych czempionów, z którymi łączą go bardzo dobre relacje - Floyda Mayweathera Juniora i Władimira Kliczki.
HUNTER vs HRGOVIĆ - MATCHROOM WYGRYWA PRZETARG

Saga powoli dobiega do końca - grupa Matchroom Boxing wygrała przetarg na organizację pojedynku Filipa Hrgovicia (12-0, 10 KO) z Michaelem Hunterem (19-1-1, 13 KO). Konkretnej daty jeszcze nie znamy, ale jak przekonuje szef grupy Eddie Hearn, ogłoszenie boju eliminacyjnego IBF to kwestia czasu.
VISHAL GUPTA vs MADI AMIROV (-91kg) - RYWAL STRASZEWSKIEGO

Vishal Gupta (-91kg) z Indii odprawił wczoraj Madiego Amirowa z Kazachstanu i awansował do półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Świata w wadze ciężkiej. W nim spotka się z naszym Jakubem Straszewskim - około godziny 19:50. Walkę Kuby już Wam prezentowaliśmy, teraz na rozgrzewkę prezentujemy wczorajsze zwycięstwo rywala Polaka.


SMAGIEŁ LUB RZEŹNIK PIERWSZYM FINALISTĄ TURNIEJU WAGI CRUISER

Aż 150 metrów nad ziemią, na najwyższym piętrze Oliva Star w Gdańsku, wyłoniony zostanie pierwszy finalista turnieju wagi junior ciężkiej organizowanego przez Krystiana Każyszkę. Już 23 kwietnia na gali Rocky Boxing Night 8 rękawice skrzyżują Damian Smagieł (1-0) i Rafał Rzeźnik (1-0). W walce wieczoru Youri Kalenga (25-6, 18 KO) spotka się z Michalem Plesnikiem (9-4, 7 KO) o pas frankofoński organizacji WBC.