ARUM: WALKA FURY vs JOSHUA ODBĘDZIE SIĘ W SAUDYJSKIEJ DŻUDDZIE

Dżudda w Arabii Saudyjskiej to miasto, w którym według promotora Boba Aruma dojdzie 24 lipca lub 31 lipca lub 7 sierpnia do największej możliwej walki we współczesnym boksie - pojedynku mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z mistrzem IBF, WBA i WBO Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO).

JOSHUA W WALCE Z FURYM BEZ McCRACKENA W NAROŻNIKU? >>>

Na konfrontację brytyjskich olbrzymów ma zostać specjalnie wybudowana hala. Współpromotor Fury'ego Arum twierdzi, że pojedynek na stadionie nie jest możliwy ze względu na wyjątkowo wysokie saudyjskie temperatury. Jeśli chodzi o prawa telewizyjne, to transmisją PPV w USA ma zająć się telewizja ESPN, a w Wielkiej Brytanii telewizje Sky Sports i BT Sport. Ogłoszenie walki powinno nastąpić na początku maja.

Na koniec kilka słów o saudyjskiej Dżuddzie - to bardzo duże (ponad trzy miliony mieszkańców), bardzo stare (założone przed naszą erą) i bardzo bogate miasto, będące głównym ośrodkiem przemysłowym, handlowym i kulturalnym kraju. Dżuddę wyróżnia też spory jak na Arabię Saudyjską kosmopolityzm. Z ostatnich wielkich inwestycji w tym mieście warto wspomnieć przede wszystkich o Jeddah Tower - budynku mierzącym ponad kilometr, który będzie najwyższą budowlą na świecie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Info
Data: 20-04-2021 16:14:30 
Nie napisaliście, że dochód z walki będzie podzielony pół na pół, a w rewanżu 40 proc. do 60 dla zwycięzcy. Zawsze o tym piszecie, a tym razem nie.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 20-04-2021 19:23:09 
7 sierpnia ? a nie lepiej od razu przełożyć to na listopad ? Kolejny miesiąc potrzeba by ustalić ringowego i co najmniej dwa by punktowych.. To ważne rzeczy..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.