Archiwum wiadomości z dnia: 2021-04-12

 MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA: LOSOWANIE BIAŁO-CZERWONYCH

Dziś w Kielcach tradycyjnym losowaniem rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. Mimo trudnej z uwagi na wszechobecną pandemię sytuacji frekwencja dopisała, choć do Kielc nie przyjechały m.in. ekipy z Wysp Brytyjskich, USA czy Australii. Ogółem w ringowe szranki stanie 414 zawodniczek i zawodników (140+274), w tym 20 biało-czerwonych.
WHYTE KRYTYKUJE FURY'EGO I WILDERA: 'NADMUCHANE BILANSE'

Dillian Whyte (28-2, 19 KO) wygrał w marcu rewanż z Aleksandrem Powietkinem i zdobył tymczasowy tytuł WBC wagi ciężkiej, odzyskując w zasadzie pozycję obowiązkowego pretendenta do walki z mistrzem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Brytyjczyk wciąż celuje też w walkę z byłym czempionem Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO), deprecjonując przy tym dokonania Fury'ego i Wildera.

'CANELO JEST TAKI ŚLISKI W OBRONIE, ŻE TRUDNO W TO UWIERZYĆ'

Mistrz WBC wagi super piórkowej, Oscar Valdez (29-0, 23 KO) przeżywa wspaniały okres swojej kariery po kapitalnym lutowym zwycięstwie nad Miguelem Bercheltem. Wielki udział w sukcesie Valdeza ma trener Eddy Reynoso i jego najbardziej znany, fenomenalny podopieczny, uważany za numer jeden światowego boksu bez podziału na kategorie mistrz WBA i WBC wagi super średniej Saul Alvarez (55-1-2, 37 KO).