WHYTE: MOGĘ WALCZYĆ NAWET W ALABAMIE, CHCĘ PO PROSTU DOPAŚĆ WILDERA

- Mogę walczyć z Wilderem nawet na jego terenie. Jeśli to ma sprawić, że on poczuje się pewniej i się odważy, naprawdę mogę polecieć do Alabamy - mówi Dillian Whyte (28-2, 19 KO), który od kilku lat ściga Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO).

Dziś "Brązowy Bombardier" nie ma już pasa WBC, ale niechęć do niego została, dlatego też Anglik wciąż chętnie na niego zapoluje. Dla obu byłby to ciekawy ruch. Whyte musi czekać na dwie walki Joshua vs Fury, zanim dostanie swoją szansę, zaś Wilder musi odbudować swoją pozycję po laniu z rąk Tysona Fury'ego w lutym zeszłego roku.

- Mogę mu zaoferować przewagę swojego terenu i zawalczyć w USA, nawet w razie potrzeby w jego mieście. Jest spore zapotrzebowanie na ten pojedynek, kibice naprawdę go chcą. A walka w Ameryce tylko zwiększy zainteresowanie naszą rywalizacją. Fajnie byłoby stoczyć w lecie dużą walkę za oceanem. Wilder może mieć swoich sędziów, walczyć w swoim mieście, nie dbam o to. Mogę pójść na ustępstwa, jeśli dzięki temu w końcu odważy się na taką walkę. Mogę nawet z nim walczyć na jego ogrodzie. Ja po prostu chcę go w końcu dopaść i poważnie zranić - dodał Whyte.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-04-2021 14:24:04 
Lew chce dopaść zwierzynę:)
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 07-04-2021 14:35:42 
To pokazuje jakie Whyte ma jaja jak arbuzy. Wilder bez pasa, to i nawet wiele zielonych na stole nie bedzie. On cala kariere sam wola o walki i walczy z sama czolowka, bardzo mu kobicuje.
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 07-04-2021 14:38:49 
Przecież jak Wilder by cie trafił to by twojego głupiego łba trzeba było szukać na trybunach.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 07-04-2021 14:52:53 
Ciężko się wypowiedzieć na temat ich ewentualnej potyczki, bo nie wiadomo, na co można jeszcze liczyć ze strony Wilder'a. W normalnych okolicznościach faworytem byłby dla mnie Amerykanin. Nie można odmówić Dillianowi odwagi, ale wg mnie, on na pewno nie jest tak dobry, jak ostatnio go ludzie postrzegają. Jest świetny w brudnej grze, bardzo dobrze wypada, gdy przeciwnik chce się z nim bić, ma dobry lewy sierpowowy, potrafi bić haki, ale to by było w sumie na tyle. Brakuje mi u niego dobrego cięcia ringu, większej różnorodności w kombinacjach, szybkości, a to byłoby ważne w starciu z kimś takim, jak Wilder.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-04-2021 15:05:35 
Ja tam jestem przekonany że nawet jeśli Whyte by takiej walki nie wygrał to byłby w stanie tak solidnie "usiąść" na Wilderze przez kilka rund że ten przeżywałby w ringu prawdziwe piekło i walkę o życie.

Dillian to wielki facet i nie chodzi tu nawet o wzrost. To po prostu tucznik. Byk. Szeroki, tur. Siły na pewno ma znacznie więcej niż chuderlawy Wilder. Dodatkowo doskonale odnajduje się w brudnej grze.
Dość twardy facet chociaż obrona kuleje.
Jest nakręcony na Wildera bo ten na spółkę z WBC zwodził go latami. Naprawdę mógłby Wildera pobić tym bardziej że bardzo mocno bije nie tylko na górę ale i po dołach które Wilder ma zawsze skrajnie odsłonięte.

Oczywiście w całym tym chaosie Wilder mógłby zbyt mocno napalonego Dilliana trafić prawą ręką a wtedy ciężkie KO bardzo prawdopodobne ale nie wiadomo jak tam z Wildera pewnością siebie po porażce i obśmiewaniu go przez cały światek bokserski za beznadziejne wymówki.

Nie wierzę że Wilder unikał Dilliana przez przypadek. To była taka sama historia jak z Powietkinem. Wiedzieli że facet jest skrajnie groźny i tyle. Liczę że jednak teraz tak prowokowany Wilder który w sumie za wiele do stracenia nie ma udowodni tą swoją pewność siebie i wyjdzie do walki.
Podejrzewam jednak że będzie żądał "zaporowej" ilości dolarów za taką potyczkę bo on wie że mógłby (nie musiał ale mógł) to zwyczajnie ciężko przegrać.
 Autor komentarza: TinaTurner
Data: 07-04-2021 15:34:50 
Mam nadzieje że Wilder da się sprowokować bo to może być piękny nokaut a'la Breazeale.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 07-04-2021 16:43:21 
Faworytem (lekkim ) Denotaj, ale jak Whyte trafi Wildera swoim lewym to temu szczudła odpadną..
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 07-04-2021 18:39:10 
Bardzo bym chciał, żeby do tej walki doszło. Faworytem oczywiście byłby tutaj Wilder z uwagi na jego bardzo niebezpieczną i precyzyjną prawą rękę, ale nie należy skazywać Whyta w takim pojedynku na porażkę. Dilian bardzo poprawił swój boks od czasu porażki z rąk AJ. Również poprawie uległa jego obrona, co może niekoniecznie rzucać się w oczy. Whyte cały czas w trakcie walki porusza głową, tułowiem, trochę jakby był pijany, ale z tego powodu jest ruchomym celem. Poza tym Dilian ma doskonałe warunki by przygotować się na ten pojedynek.
 Autor komentarza: lynce
Data: 07-04-2021 20:36:05 
Również myślę że to dobra walka na teraz. Tylko nie wiadomo czego się spodziewać po Wilderze, czy zaryzykuje z kimś groźnym jak Whyte, czy zrobi ze 2 KO na ogórkach dla odbudowy ego.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.