MIKE TYSON: JOSHUA BIJE MOCNO, ALE FURY BĘDZIE NIEUCHWYTNY

- Kocham Joshuę, ale Fury będzie dla niego nieuchwytny. Joshua bije mocno, lecz nie trafi go czysto. Stawiam na Fury'ego - mówi legenda wagi ciężkiej, Mike Tyson.

Anthony Joshua (24-1, 22 KO) - mistrz IBF/WBA/WBO, i Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) - champion WBC, mają spotkać się w unifikacji wszystkich pasów w lipcu. Wciąż czekamy na konkretną datę oraz lokalizację. Obaj zawodnicy mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak "Żelazny Mike" wyraźnie faworyzuje "Króla Cyganów".

- Joshua bije równie mocno jak Deontay Wilder, być może nawet jeszcze mocniej, ale na pewno nie szybciej niż Wilder. A to jest decydujący czynnik. Skoro Wilder nie mógł czysto trafić Fury'ego, to również Joshua tego nie zrobi. Moim zdaniem Anthony będzie w sporych opałach w tym pojedynku - dodał najmłodszy w historii mistrz wszechwag.

Obaj Brytyjczycy czekają na termin, ale rozpoczęli już przed świętami obozy do walki o miano absolutnego króla wagi ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 07-04-2021 14:13:01 
Takie porównanie jest trochę pozbawione sensu. Owszem, Wilder bije bardziej dynamicznie od Joshua. Tylko, że Amerykanin swój boks opiera na pojedynczym oderzeniu, a Anglik potrafi bić kombinacje, składające się z 5, 6 ciosów. Są to ciosy bardzo jakościowe i mocne. Jeśli "Cyganowi" wejdzie taki podbródek i go zamroczy, to będzie w bardzo dużych tarapatach.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-04-2021 14:19:27 
Lata jak motyl i żądli jak pszczoła.Fury w tym pierwszym jest prymusem, w szczególności patrząc na jego gabaryty, co do drugiej kwestii, sprawa nie jest tak jednoznaczna.Walka 50 na 50 bez faworyta, decydować będą drobne detale, choćby takie jak rozwolnienie/koronawirus/bycie meteoropatą/kłótnia z partnerką/stłuczka na mieście, czyli wszystko co zakłuci w jakikolwiek sposób koncentracje.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-04-2021 14:24:48 
"Skoro Wilder nie mógł czysto trafić Fury'ego, to również Joshua tego nie zrobi"

Mike w ogóle oglądał ich pierwszą walkę? Przecież w pierwszej walce w której właśnie Fury walczył z myślą przewodnią by być nieuchwytnym dał 2 razy się zaskoczyć i poleciał na deski dzięki czemu Wilder dostał ten naciągany remis.
O ile pierwszy nokdaun był wynikiem przesadnego błaznowania Tysona i raczej mógł go spokojnie uniknąć o tyle w drugim przypadku zawiódł go refleks, szybkość, kondycja siadła i kompletnie nie był w stanie przewidzieć że tak oberwie. A oberwał na tyle mocno że gdyby walkę sędziował kto inny albo najzwyczajniej w świecie mocniej by ów sędzia spanikował to Wilder wygrałby przed czasem.

Więc Wilder trafił. A Joshua to zupełnie inny styl i możliwości. Facet umie dużo więcej- jest po prostu lepszym pięściarzem z większym wachlarzem możliwości. Tu Fury może oberwać nawet przy próbie klinczu cios który go ciężko zamroczy (tak właśnie przegrał Kliczko- chciał przyklinczować bo zagapił się na początku rundy i wyłapał czyściocha- Joshua znalazł miejsce na taki podbródek że mu mało głowy nie urwało)
 Autor komentarza: TinaTurner
Data: 07-04-2021 15:29:52 
BlackDog

Prościej powiedzieć, że gdyby walka była w Anglii i Joshua posadził na deski Furego tak jak Wilder, to miałby już wygraną przez KO. A ty jak zwykle mącisz okrężnicą, byle ominąć ten jakże mało istotny szczegół. Joshua nie trafi Furego tak jak Wilder, bo zwyczajnie nie ma takiej bomby. Siła ciosu Joshuy nie zrobi większego wrażenia na Furym który jest po walkach z Kliczko i Wilderem.
 Autor komentarza: tapir
Data: 07-04-2021 15:32:27 
Czytałem takiego newsa już chyba 10 razy.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 07-04-2021 16:56:39 
To że Fury wstal po ciosie Denotaja, nie znaczy że wstanie po czystym od Aj. Brytyjczyk nie bije tak dynamicznie, ale to nie jest jeden cios, tylko kombinacje i niech któryś cios z tej serii będzie czysty, np firmoy podbródek Aj"a + jakieś dodatki i to może być początek końca cygana. Przypomnę że Fury'go kładł waciany Pajkić oraz Cunn który z siły ciosu też nie słynął..
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-04-2021 17:06:55 
Fury'ego dość solidnie w 12 rundzie podłączył Wallin. Twierdzić że uderzenie AJ-a nie ma szans zrobić na nim wrażenia bo nie wygrał z nim Wilder czy Władimir to czysty kretynizm ale czego spodziewać się po trollu.

Joshua ma uderzenie na które musi uważać każdy i Fury nie jest tu wyjątkiem. Dodatkowo problemem jest to że mocny cios może nadejść z obu rąk tak w dystansie jak i w bliższym zwarciu.
 Autor komentarza: TinaTurner
Data: 07-04-2021 20:32:52 
Kretynizmem jest porównywanie Furego z walki z Wallinem czy Cunnem do Furego z walk z Kliczko czy Wilderem. Każdy kto choć trochę śledzi karierę Furego wie, że deski z Cunnem i problemy z Wallinem wynikały z jego podejścia i lekceważenia rywali.. ale czego spodziewać się po trollu.
 Autor komentarza: TinaTurner
Data: 07-04-2021 20:38:11 
I nigdzie nie napisałem, że Fury nie musi uważać na ciosy, tylko to, że walczył już z większymi puncherami i siła Joshuy nie będzie dla niego żadnym zaskoczeniem.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 08-04-2021 12:02:41 
Wilder musi mieć pół ringu na mocny cios zza dupy. Joshua nie musi. Ja właśnie stawiam na niego, nie widzę opcji, żeby przy takich możliwościach, jakie ma Joshua nie udało mu się wsadzić kilka razy czegoś mocnego, a to będzie gwóźdź do trumny zarozumiałego cygana.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.