HUNTER: BRAK CIOSU W WADZE CIĘŻKIEJ BĘDZIE DLA USYKA PROBLEMEM

Michael Hunter (19-1-1, 13 KO) jedyną porażkę poniósł z rąk Aleksandra Usyka (18-0, 13 KO). Ale to już było cztery lata temu, w dodatku w kategorii cruiser. Czy dziś, w wadze ciężkiej, ukraiński technik powtórzyłby tamten sukces?

- Brak mocnego uderzenia oraz defensywny styl boksowania sprawi, że inni rywale nie okażą mu zbyt dużo szacunku w wadze ciężkiej. Usyk to pełnoprawny zawodnik wagi ciężkiej, jest ode mnie nieco wyższy, ale w wadze ciężkiej będzie miał problemy. Inni zawodnicy nie odbierają go jako normalnego "ciężkiego" i tak będą do niego podchodzić. Brak ciosu to nie tylko mniejszy problem dla rywali, lecz również dla samego Usyka, ponieważ ludzie chcą w wadze ciężkiej oglądać nokauty. On tego nie ma. Ja potrafię boksować nie tylko z kontry, lecz również zaryzykować i pójść po nokaut. Walka z Joe Joyce'em będzie dla niego dobrą opcją i drogą. Jeśli kogoś będzie mógł wypunktować, to ma szansę, jednak nikt nie będzie go zbytnio respektował w wadze ciężkiej, bo nie ma czym uderzyć - przekonuje Hunter.

Amerykanin w wadze ciężkiej zremisował z Aleksandrem Powietkinem, a także odprawił takich zawodników jak Iago Kiladze (KO 5), Martin Bakole (TKO 10), Aleksander Ustinow (TKO 9) czy Siergiej Kuźmin (PKT 12). Usyk natomiast w krainie olbrzymów zastopował Chazza Witherspoona (TKO 7) i wypunktował pod koniec października Derecka Chisorę w eliminatorze do pasa WBO.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rocky86
Data: 07-04-2021 08:13:24 
Też tak to widzę, Usyk w zmęczonego Chisore wpakował 3 Czyściocha w serii i go nie położył. Może i Dereck jest twardy, ale już padał i to nie po serii ciosów.
Jeśli Usyk nie straszy ciosem, to musi nadrabiać ruchliwością i aktywnością, a młodzikiem nie jest.

Z Joyce może sobie jeszcze poradzić, bo to jest wóz z węglem, ale z innymi zawodnikami z czołówki będzie mieć bardzo ciężkie przeprawy, a z Tysonem i AJ nie da rady, różnice w gabarytach będą za duże.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 07-04-2021 10:58:41 
już z Joycem będzie miał potężny problem, pokusiłbym się nawet o to że Usyk nie jest faworytem tego starcia, byłem entuzjastą Usyka w wadze ciężkiej, ale jeżeli oceniać po dwóch ostatnich występach to będzie miał bardzo trudno a mistrzowie są poza jego zasięgiem
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 07-04-2021 11:32:24 
Dla mnie typowe robienie zamieszania spod znaku attention whoring. Poza tym słabo przemyślane, bo aspirujący do walk mistrzostwskich Hunter przyznaje, że na luzaku ograł go gość 'nie budzący szacunku'.
Powtarzam (zresztą za kimś tutaj), że ludzie nie doceniają, jaki Usyk to jest kozak. I dodam od siebie, że ludzie mylą 'nie potrafi' z 'nie musi'. Usyk w swoich walkach robi to samo, co AJ z Parkerem czy Ruizem, z tych samych powodów i z tym samym skutkiem - równie dobrze można mówić, że AJ się do cięzkiej nie nadaje...
 Autor komentarza: BOXER
Data: 07-04-2021 19:25:09 
Dla mnie Usyk z tymi pacankami to zakała wagi ciężkiej .Tak samo Fury .
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 07-04-2021 21:41:44 
Z Hunterem Usyk wyszedł się ponapierdalać bez kompletnie żadnego respektu. Rozbił go strasznie, a teraz ten cały Hujter mówi, że Usyk jest słaby, a on kurwa mocny co za kurwa jebane czarniawe tępaki. No kurwa kosmos...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.