UZBEKISTAN GOSPODARZEM MISTRZOSTW ŚWIATA W 2023 ROKU

Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu (AIBA), Umar Kremlew ogłosił, że mistrzostwa świata w boksie w 2023 roku (w 2021 roku gospodarzem mistrzostw jest Belgrad) odbędą się w Taszkiencie  - stolicy Uzbekistanu, jednej z największych potęg współczesnego boksu olimpijskiego.

Uzbekistan wygrał klasyfikację medalową ostatnich igrzysk olimpijskich (Rio 2016), zdobywając siedem medali, w tym trzy złote. Uzbekowie wygrali również klasyfikację medalową ostatnich mistrzostw świata (Jekaterynburg 2019), zdobywając pięć medali, w tym trzy złote. Uzbecki boks budzi podziw swoją selekcją i organizacją szkolenia, wyznaczając przy tym trendy i powiększając wpływy.

Przypominamy, że dziś o 16:00 na platformie DAZN zobaczymy bardzo ciekawie się zapowiadającą zawodową galę w Taszkiencie, gdzie wystąpią gwiazdy uzbeckiego i światowego boksu, m.in. mistrz świata WBA i IBF Murodjon Achmadalijew (8-0, 6 KO) - brązowy medalista igrzysk w Rio i wicemistrz świata z 2015 roku, Szachram Gijasow (10-0, 8 KO) - m.in. wicemistrz olimpijski z Rio, Hasanboj Dusmatow (2-0, 2 KO) - m.in. mistrz olimpijski z Rio i Bachodir Żalolow (7-0, 7 KO), mistrz świata wagi super ciężkiej.

Dostęp do transmisji DAZN możecie zakupić za jedyne 7,99 zł miesięcznie TUTAJ

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hms
Data: 03-04-2021 17:57:47 
pewnie się czepiam, ale mistrzostwa 2019 były w Jekaterynburgu, nie Petersburgu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.