Archiwum wiadomości z dnia: 2021-03-28

 


VLOG RSC: CZY TO KONIEC KARIERY POWIETKINA?

Działo się w ten weekend w boksie. Głównym wydarzeniem było oczywiście starcie rewanżowe Dilliana Whyte'a (28-2, 19 KO) z Aleksandrem Powietkinem (36-3-1, 25 KO) na Gibraltarze. Brytyjczyk nie dał żadnych szans Rosjaninowi i prawdopodobnie wysłał go na sportową emeryturę. Na nią mistrza olimpijskiego z Aten będzie chciał teraz namówić jego promotor Andriej Riabiński. I właśnie o tym pojedynku Andrzej Pastuszek w swoim najnowszym Vlogu RSC mówił najwięcej. Nie zabrakło również tematu KnockOut Boxing Night 14 w Jachrance, gdzie w walce wieczoru Fiodor Czerkaszyn (17-0, 11 KO) gładko wypunktował Javiera Francisco Maciela (33-11, 23 KO). Sprawdźcie najnowszy odcinek serii Andrzeja!SZPILKA ODPOWIADA: WASILEWSKI JEST WYJĄTKOWY, ALE SPECYFICZNY

- Andrzej jest fajnym, wyjątkowym facetem, ale specyficznym. On mówi do każdego zawsze coś innego i potem już nie pamięta co komu powiedział - mówi nam Artur Szpilka (24-4, 16 KO) odpowiadając na absolutny hit tego roku, czyli piątkowy wywiad Łukasza Famulskiego z promotorem Andrzejem Wasilewskim. Konfliktu jednak nie ma, teraz czas na rywalizację ringową. Wczoraj oficjalnie ogłoszono, że pojedynek pięściarza z Wieliczki z Łukaszem Rózańskim (13-0, 12 KO) odbędzie się 8 maja na gali w systemie PPV. Panowie będą rywalizować o jeden z regionalnych pasów WBC - prawdopodobnie International - w nowym limicie, czyli kategorii bridger.


SZPILKA DO WASILEWSKIEGO: SZACUN ZA WKŁAD W POLSKI BOKS

Najpierw głośny piątkowy wywiad Łukasza Famulskiego z BOKSER.ORG z Andrzejem Wasilewskim, wczoraj podpisanie kontraktu i oficjalne ogłoszenie majowej walki, a dziś na Twitterze Artur Szpilka (24-4, 16 KO) niespodziewanie docenił swojego promotora, dziękując mu pod jednym z postów. Wydaje się, że podpisaniu kontraktu na walkę z Łukaszem Różańskim (13-0, 12 KO) emocje pomiędzy Szpilką a Wasilewskim będą zdecydowanie mniejsze.MATEUSZ TRYC: NIE MYŚLĘ O NIKIM KONKRETNYM, MOGĘ WALCZYĆ Z KAŻDYM

- Cieszę się, że moje walki się podobają kibicom. Nie mam nikogo konkretnego, z kim chciałbym walczyć. Kogo mi dadzą, jestem gotowy - mówi Mateusz Tryc (11-0, 6 KO), który zabrał zero w rekordzie Jorge Luisa Garbeya (6-1-1, 3 KO). Po zejściu z ringu porozmawialiśmy chwilę z dwukrotnym ćwierćfinalistą Mistrzostw Europy w boksie olimpijskim.


GALA W LONDYNIE: PORAŻKA HUTCHINSONA, ZWYCIĘSTWO GORMANA

Wczorajsza gala grupy Queensberry Promotions w Londynie zakończyła się dużą niespodzianką: porażką mocno promowanego i cenionego prospekta wagi super średniej, 22-letniego Szkota Willy'ego Hutchinsona (13-1, 9 KO). Jego pogromcą w walce o wakujące tytuły mistrza Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Brytyjskiej okazał się 29-letni Lennox Clarke (20-1-1, 8 KO).


SZPILKA-RÓZAŃSKI: FACE TO FACE!

Stało się! Artur Szpilka (24-4, 16 KO) i Łukasz Różański (13-0, 12 KO) stanęli oko w oko w Hotelu Warszawianka w Jachrance podczas gali KnockOut Boxing Night 14. Dziś oficjalnie potwierdzono ten pojedynek, który odbędzie się 8 maja podczas gali transmitowanej w systemie PPV. Stawką potyczki ma być jeden z tytułów regionalnych WBC wagi bridger - prawdopodobnie pas International.RAFAŁ WOŁCZECKI: CIESZĘ SIĘ Z PEŁNEGO DYSTANSU

- Jak jest możliwość kończyć, to trzeba kończyć, ale cieszę się, że tym razem przeboksowałem trochę dłużej - powiedział po pierwszej walce zakończonej w pełnym wymiarze czasowym znany z mocnego uderzenia Rafał Wołczecki (3-0, 2 KO). Ukrainiec Dmytro Bogdanow (6-4, 4 KO) okazał się naprawdę twardym rywalem.
CZERKASZYN PIĘTNASTYM ZAWODNIKIEM NA ŚWIECIE W RANKINGU BOXREC

Po wczorajszym zwycięstwie nad Argentyńczykiem Javierem Francisco Macielem (33-11, 23 KO) na gali KnockOut Boxing 14 w Jachrance Fiodor Czerkaszyn (17-0, 11 KO) awansował o osiem oczek w światowym rankingu wagi średniej portalu statystycznego Boxrec. Pięściarz urodzony na Ukrainie, ale od roku posiadający również polskie obywatelstwo, plasuje się aktualnie na piętnastym miejscu.CZERNINA: SZKICE SERBSKIE (cz. 2)

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Ebr publikujemy w 'Czerninie' część tekstów z książki 'Polskie pisanie o boksie'. Dziś druga część mojego reportażu, za tydzień trzecia, a później będziecie mogli przeczytać teksty Kacpra Bartosiaka, Michała Cetnarowskiego i Andrzeja Pastuszka.RÓŻAŃSKI: WASILEWSKI NIGDY NIE ZROBIŁ KRZYWDY SZPILCE

- Ja nie wiem jakie tam są relacje, bo ja nie wnikam, no ale też przez całą karierę Artura nigdy Wasilewski krzywdy mu nie zrobił - podkreśla we wczorajszej rozmowie z BOKSER.ORG niepokonany Łukasz Różański (13-0, 12 KO). Pięściarz z Rzeszowa odpowiedział na słowa Artura Szpilki (24-4, 16 KO), który stwierdzał wielokrotnie w mediach, że będzie musiał wygrać z dwoma przeciwnikami - Rózańskim oraz promotorem Andrzejem Wasilewskim. Walka obu panów odbędzie się 8 maja podczas gali transmitowanej w systemie PPV.