TRENER ŁAPIN: BYĆ MOŻE KRZYSIEK PRZEGRAŁ Z PRZYSZŁYM DOMINATOREM

- Okolie idzie jak burza, rozwija się z walki na walkę i niewykluczone, że w przyszłości okaże się, że Krzysiek przegrał z przyszłym dominatorem - mówi Fiodor Łapin, trener Krzysztofa Głowackiego (31-3, 19 KO).

Lawrence Okolie (16-0, 13 KO) okazał się zaporą nie do przejścia. W sobotni wieczór zdominował "Główkę", zastopował Polaka w szóstej rundzie i sięgnął po wakujący pas federacji WBO kategorii junior ciężkiej.

- Krzysiek nie był w stanie skrócić dystansu, Okolie po prostu zablokował mu przednią nogę i nie miał jak podejść. Nie był sobą. Nie był aktywny, brakowało agresji i ciosów. Okolie był mocniejszy, niewygodny. Nie pozwolił Krzyśkowi na nic - dodał trener Łapin w rozmowie z Mateuszem Fudalą.

Przypomnijmy, że dwójka Łapin-Głowacki wspólnie sięgnęła w przeszłości po dwa mistrzowskie tytuły w limicie 90,7 kilograma. W sobotę jednak Okolie był poza zasięgiem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: januzs
Data: 22-03-2021 16:56:48 
Zablokowana noga, ręce i głowa. Orthodox niewygodny dla mańkuta, Krzysiek bał się go podeptać. Jak nie łokcie to nogi .Prawda taka ,że za mało balansu było.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 22-03-2021 17:13:32 
- Okolie idzie jak burza, rozwija się z walki na walkę i niewykluczone, że w przyszłości okaże się, że Krzysiek przegrał z przyszłym dominatorem -

Może tak, a może nie. Okolie uczynił bardzo duże postępy, ale nadal jest bokserem słabo zweryfikowanym. Trudno za weryfikację uznać walkę z Głowackim, który w sobotę boksował na 30% swoich możliwości z najlepszych lat. Są w tej wadze Dorticos, Makabu, Cieślak, Goulamirian, Opetaia, Tiszczenko, Jegorow (Briedisa nie liczę, bo chyba przymierza się do HW). Walka z kimś z w/w byłaby rzetelnym sprawdzianem.

- Krzysiek nie był w stanie skrócić dystansu, Okolie po prostu zablokował mu przednią nogę i nie miał jak podejść. Nie był sobą. Nie był aktywny, brakowało agresji i ciosów. Okolie był mocniejszy, niewygodny. Nie pozwolił Krzyśkowi na nic -

A tutaj mi coś nie gra, panie trenerze Łapin. Skoro brakowało agresji i ciosów, to czemu cały czas Pan podpowiadał (krzykiem) Krzyśkowi elementy defensywne (Balans!, Wyżej ręce!). Trudno uwierzyć, że tak doświadczony bokser pod okiem tak doświadczonego trenera nie potrafił przez 6 rund skonstruować ani jednej sensownej akcji ofensywnej. To potrafi nawet ambitny bum, a były mistrz świata nie potrafił? A może jednak priorytetem było zdrowie naruszonego w Rydze przez Briedisa zawodnika? Może kasa była za mała, żeby się narażać na ciężki nokaut? Można by to nawet zrozumieć i usprawiedliwić, ale powiedziane szczerze bez krętactw.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-03-2021 18:04:30 
Krzysiu już z jednym dominatorem przegrał i tłumaczenie że Okolie może być kolejnym jest tylko próbą złagodzenia bólu po porażce. Tu nie ma co tłumaczyć, Główka jest już past prime i pomimo że może mieć jeszcze wzrost formy i wygrać dobrą walkę to niestety mistrzowski poziom odjechał mu bezpowrotnie.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 22-03-2021 18:24:14 
Co by nie mówić, to też są fakty, że akurat Głowacki trafił taki okres w CW, z Usykiem, Briedisem, Okolie, czy Gasijevem. Największy skalp w jego karierze, Huck, też nie zaliczyłby kilkunastu obron, gdyby mierzył się z takimi zawodnikami w tamtych latach.

Też trochę niesprawiedliwie wszyscy wieszają teraz psy na Głowackim, wyciągając z tej walki jedynie wnioski, jaki on jest chujowy. Okolie z swoimi warunkami, z bombą w łapie, kto wie czy w CW nie okaże się kimś takim jak Wilder w HW?
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 22-03-2021 18:45:34 
nie wiadomo jak Głowacki ale Łapin to na pewno jest już past prime, mógł przed walką powiedzieć Krzyśkowi pamiętaj wychodzimy ale jak ci tę nóżkę zablokuje to ja spierdzielam bo cały nasz misterny plan idzie w łeb, komedia
 Autor komentarza: BOXER
Data: 22-03-2021 18:54:34 
Bardziej powinien obniżać pozycje a najlepiej tak,aby przysiad robił .
Szkoła Łapina ma jednowymiarowy trening. Szpilka walczy tak samo jak srający przyczajony kot.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 22-03-2021 18:59:55 
nie chcę się już znęcać i mądrować po walce ale ciężko podejść stojąc niemal w szpagacie, w przykucu wychulając się jeszcze w tył, wiem że ta pozycja była po to żeby mało wyłapać ale koniec końców i tak skończyło się wyłapywaniem - lewych prostych - rozcięcie łuku - prawych prostych - nokaut, naturalna wydawała się taktyka stać prosto lub nawet na przedniej nodze, i po krótkim zwodzie w bok pchać się do przodu z ciosem lub ciosami, fakt ryzyko wyłapania prawego... ale i tak skończyło się wyłapaniem i dechami a przynajmniej byłaby szansa coś zadać czy wymusić respekt na Angliku
 Autor komentarza: MJL
Data: 22-03-2021 19:10:04 
Co by nie mówić o Krzyśku to przegrywa z samymi kozakami. Usyk i Briedis to najlepsi cruiserzy ostatnich lat, a jednego z nich już teraz można stawiać obok Holyfielda. Okolie to na razie półka niżej moim zdaniem, ale rozwija się tak szybko, że może zdominować całą wagę jeżeli Briedis pójdzie do ciężkiej.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 22-03-2021 19:24:26 
po obejrzeniu jeszcze raz higlights z tej walki stwierdzam że co by nie zrobili Głowacki z Łapinem to by to przegrali, Okolie zawalczył świetnie, bokser rozmiar większy i do tego lepszy w prawie każdym aspekcie
 Autor komentarza: Clevland
Data: 22-03-2021 19:52:44 
Krawiec tak szyje na ile materiału...

Głowacki dał genialną walkę z Cunningamem (miał podobny do Okolie zasięg), ale pchał się w pół dystans.

W walce z Okolie kluczem było agresywne skracanie dystansu.
Przy takiej dysproporcji warunków, o ile Okolie robił krok w tył to Głowacki musiałby takich kroków zrobić dwa...
Czyli zmiana ustawienia na bardziej frontalne i jeszcze zmiana pozycji na praworęcznego aby nie pchać się na prawą rękę jako mańkut.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-03-2021 20:19:26 
Z całym szacunkiem ale Usyk może co najwyżej stać za Holyfieldem, choć nie umniejszam jego wirtuozerii, to poziomem,dramaturgią, oraz realnymi sukcesami na zawodowstwie w obu najwyższych kategoriach wagowych, długo nie przebije Evandera, o ile w ogóle.
 Autor komentarza: MJL
Data: 22-03-2021 20:33:24 
Pisze tylko o wadze cruiser, Usyk ma tam większe dokonania od Holyfielda i rywali też miał trudniejszych, a ograł ich wszystkich na ich terenie. Moim zdaniem Usyk w cruiser stoi przed Holyfieldem, a w ciężkiej to wiadomo, że raczej się nawet nie zbliży.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.