WIELKIMI KROKAMI ZBLIŻAJĄ SIĘ MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Mistrzostwa Świata w BoksieMłodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w boksie - Kielce 2021, weszły w ostatnią fazę przygotowań. Do rozpoczęcia zawodów, podczas których ukoronowanych zostanie 20 mistrzów, pozostało mniej niż miesiąc. Na ten moment, 51 krajów i około 400 pięściarzy potwierdziło swój udział w wydarzeniu.

Polskie miasto Kielce, które ostatnio organizowało Memoriał Leszka Drogosza, będzie gospodarzem turnieju. Polska jeszcze nigdy nie organizowała żadnych Mistrzostw AIBA, więc nadchodzące turniej może być największym bokserskim wydarzeniem w kraju.

Wiele państw europejskich planuje wziąć udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie AIBA - Kielce 2021. Ostatnia edycja Mistrzostw Europy Juniorów EUBC odbyła się w Budvie, Czarnogórze, w październiku 2020 roku. Gwiazdy mistrzostw kontynentalnych pojawią się na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie AIBA w Kielcach.

Wydarzenie cieszy się również dużym zainteresowaniem w Azji. Uzbekistan, Kazachstan, Indie, Japonia i Tajlandia to azjatycka czołówka, ale wszystkie kraje mają również nadzieję na kilka medali na Mistrzostwach światowych. Kirgistan, Syria, Iran, Irak, Malezja, Palestyna i wiele innych z kontynentu również planują wziąć udział w Mistrzostwach.

Lokalny Komitet Organizacyjny twierdzi, że jest przygotowany aby zorganizować turniej zgodnie ze wszystkimi środkami bezpieczeństwa.

- Mamy szczegółowe przepisy bezpieczeństwa. Przestrzegamy bardzo surowych zasad i standardów, ponieważ naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników oraz obsługi. Jest to jednak praca, którą przynosi nam wiele satysfakcji, ponieważ umożliwia nam ona rywalizację sportową w tych ciężkich czasach - mówi prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Grzegorz Nowaczek.

Organizatorzy są zaopatrzeni w dużą ilość środków bezpieczeństwa: maseczek, płynów dezynfekujących, kabin do dezynfekcji z jonami srebra (dezynfekcja na 72h). W przypadku podejrzenia zakażenia mają szybkie testy. Przygotowane są też odpowiednie izolatoria dla ewentualnie zakażonych. Powstała cała infrastruktura w hali zawodów. Wyznaczono plany bezpiecznego poruszania się po hali, tak aby jak najmniejsza liczba zawodników i trenerów miała ze sobą kontakt.

Prezydent AIBA , podkreśla ważność Mistrzostw i jest wdzięczny Polskiemu Związkowi Bokserskiemu za zorganizowanie tak istotnego wydarzenia.

- Jesteśmy przekonani, że Mistrzostwa zostaną przeprowadzone na najwyższym poziomie. Z naszej strony, jesteśmy gotowi zapewnić potrzebne wsparcie i wkład aby tak się stało. Robimy to, przede wszystkim, dla naszych młodych sportowców, którzy potrzebują okazji do międzynarodowej rywalizacji. Oczywiście, bezpieczeństwo również jest naszym priorytetem w czasach pandemii - dodał Umar Kremlijew, szef AIBA.

Jeżeli pozwolą przepisy bezpieczeństwa (COVID-19), to dla wszystkich ekip będą dostępne wycieczki po okolicznych atrakcjach. W wolnym czasie zawodnicy oraz trenerzy będą mogli bardziej poznać polską kulturę oraz zwyczaje.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.