TYPY NA FURY-JOSHUA: KLICZKO, MAYWEATHER, TYSON, JONES JR I INNI

Redakcja, Give Me Sport

2021-03-18

Kilkadziesiąt godzin temu Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) i Anthony Joshua (24-1, 22 KO) podpisali kontrakty na dwie walki o tytuł absolutnego mistrza świata wagi ciężkiej. Od tego momentu oba zespoły mają dokładnie miesiąc na podanie dokładnej daty oraz lokalizacji.

Pojedynek już teraz budzi wielkie emocje. I choć do pierwszej walki dojdzie dopiero na przełomie czerwca i lipca, o swoje typy zdążyło się już pokusić kilka znanych osób ze świata boksu. Oto kolejne głosy środowiska.

- Być może lepiej by nam było poczekać do września, ale bardzo zależy nam na tym, by dwie walki pomiędzy nimi odbyły się jeszcze w tym roku. Pierwsza na przełomie czerwca i lipca, druga na przełomie listopada i grudnia - ucina ostatnie plotki Eddie Hearn, promotor mistrza IBF/WBA/WBO. Fury to mistrz WBC.

Floyd Mayweather Jr: Jeszcze nie wiem, dla mnie to walka 50 na 50. Utrzymuję stały kontakt z Joshuą i chętnie mu pomogę.
Mike Tyson: Bardzo ciekawy pojedynek. Joshua bije bardzo mocno, trochę jednak sygnalizuje swoje ciosy. A to woda na młyn dla kogoś takiego jak Fury.
Dillian Whyte: Nie mam faworyta, to walka z rodzaju 50 na 50. Sam jestem ciekaw, dopiero walka da nam odpowiedź na niektóre pytania.
Roy Jones Jr: Walka z Joshuą będzie bardzo ciekawa, uważam jednak, że to Fury jest numerem jeden.
Amir Khan: Skłaniam się bardziej ku Fury'emu, on jest bardziej kompletnym pięściarzem. Ale kiedy trzeba, potrafi też pójść na Wildera i go zastopować.
Bernard Hopkins: Joshua zwycięży w końcowych rundach. W pierwszej połowie pojedynek będzie równy i ekscytujący, lecz z czasem górę weźmie atletyzm Joshuy i od siódmej rundy zacznie przełamywać Fury'ego.

KUP DAZN ZA 7,99 ZŁ MIESIĘCZNIE I CO TYDZIEŃ OGLĄDAJ NAJLEPSZY BOKS >>>

Władimir Kliczko: Joshua to mistrz olimpijski i wielki atleta. On jest moim faworytem.
George Foreman: Nie widzę płaszczyzny, na której Joshua mógłby pokonać Fury'ego.
Johnny Nelson: Obaj osiągnęli bardzo dużo, lecz według mnie Joshua ma większy arsenał i stawiam na niego.
Carl Froch: Jestem niezdecydowany, choć według mnie Joshua może wygrać tylko przez nokaut. On nie może wyboksować Fury'ego. Tyson ma niesamowity zasięg, jest niewygodny i zadaje ciosy w dziwnych płaszczyznach. Po stronie Joshuy stoją kombinacje. Fury może wygrać na punkty i przed czasem, Joshua tylko przed czasem.