TBN 16: WAŻNY SPRAWDZIAN WRZESIŃSKIEGO, POWRÓT BRODNICKIEJ

Międzynarodowy mistrz Polski Damian Wrzesiński (21-1-2, 6 KO) zmierzy się z Meksykaninem Julio Barrazą (19-2-1, 13 KO) w sobotniej walce wieczoru Tymex Boxing Night 16 w Dzierżoniowie. Na tej gali wystąpi również była mistrzyni świata Ewa Brodnicka (19-1, 2 KO).

Wrzesiński po raz kolejny będzie bronił tytułu wagi lekkiej. W ubiegłym roku pokonał m.in. na punkty dwóch meksykańskich pięścarzy: Sergio Puente i Luis Angela Viedasa.

- Przekonamy się 13 marca, czy Barraza jest mocniejszy od nich. Przede wszystkim on musi odpowiedzieć sobie na to pytanie... Mam za sobą udany okres przygotowawczy i jestem miło zaskoczony formą. W każdej chwili mogę wejść do ringu i boksować na wysokim poziomie i dużej aktywności. W kategorii lekkiej szybkość, ruchliwość, zwinność i nieuchwytność to kilka kluczowych cech. W przeszłości różnie bywało z dyspozycją na sparingach, a teraz nikt nie sprawił mi większych trudności. Dyktowałem warunki podczas rund treningowych – uważa Wrzesiński.

Bokser grupy Tymex, którego promotorami są Mariusz i Marcel Grabowski, na co dzień pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół z oddziałami integracyjnymi nr 1 w Poznaniu, angażuje się w akcje dobroczynne i kibicuje też drużynie piłkarskiej Lecha. Jeśli pokona Barrazę, kolejny pojedynek może stoczyć na stadionie „Kolejorza”, a stawką byłby pas interkontynentalny, przybliżający Wrzesińskiego do walki o jeszcze większe trofeum międzynarodowe.

- Wstepne ustalenia są takie, że w momencie powrotu kibiców na trybuny zorganizowana zostanie gala na wspaniałbym stadionie Lecha. Marzy mi się walka przy kilkunastotysięcznej widowni. W Poznaniu i Wielkopolscy nie brakuje dobrej klasy zawodników w boksie zawodowym i olimpijskim, którzy przyciągnęliby fanów na nowoczesny obiekt. Takie są plany, ale najpierw muszę pokonać Barrazę, a my, jako społeczeństwo poradzić sobie z koronawirusem. Wtedy rząd będzie mógł znieść część obostrzeń – stwierdził „Wrzos” Wrzesiński, który znalazł się w „Złotej Dziesiątce” plebiscyty „Głosu Wielkopolskiego” na najlepszych sportowców regionu w 2020 roku.

W drugim pojedynku wieczoru w Dzierżoniowie „Kleo” Brodnicka, była mistrzyni świata WBO kategorii super piórkowej, spotka się z Mileną Kolewą (10-11-1, 4 KO). Polka to także była mistrzyni Europy. „Byłam na samym szczycie i chcę ponownie zdobyć mistrzostwo świata” – nie ukrywa, a starcie z Kolewą ma być jednym z etapów powrotu do grona najlepszych zawodniczek. Bułgarka zaś bez powodzenia walczyła o pasy mistrzowskie kilku federacji, m.in. IBF w super piórkowej.

To będzie pierwszy występ Brodnickiej (Tymex Boxing Promotion), podopiecznej trenera Gusa Currena, od porażki na koniec października z Amerykanką Mikaelą Mayer (14-0, 5 KO), która odebrała jej trofeum World Boxing Organization.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja mającego za sobą walki w Stanach Zjednoczonych Łukasza Maćca (26-3-1, 5 KO) z Nikaraguańczykiem Pablo Mendozą (9-7, 9 KO). W innych pojedynkach Michał Leśniak (14-1-1, 4 KO) spotka się z Ekwadorczykiem Rodrigo Labre (6-4, 2 KO), żołnierz z jednostki powietrznodesantowej Stanisław Gibadło (5-0) z Holendrem Melvinem Wassingiem (7-5-4, 2 KO), Kamil Kuździeń (4-0) z Damianem Stanisławskim (4-1) oraz Aleksander Jasiewicz (2-0) z Czechem Lukasem Dekysem (3-0).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: garylinker
Data: 12-03-2021 10:16:59 
Wstepne ustalenia są takie, że w momencie powrotu kibiców na trybuny zorganizowana zostanie gala na wspaniałbym stadionie Lecha. Marzy mi się walka przy kilkunastotysięcznej widowni. W Poznaniu i Wielkopolscy nie brakuje dobrej klasy zawodników w boksie zawodowym i olimpijskim, którzy przyciągnęliby fanów na nowoczesny obiekt.

Lubię Wrzesińskiego, bo wyciska max ze swojej kariery i możliwości, ale te brednie o miłości do Lecha i walce przy pełnym kotle na stadionie są lekko śmieszne :) Damian, naucz się pierwszego składu i poznaj zgody Kolejorza, to pomoże :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.