RING TELEGRAM (11 MARCA 2021)

Bardzo dużo dzieje się ostatnio w świecie boksu. Prezentujemy Wam obszerną dawkę informacji w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Devin Haney (25-0, 15 KO) już za walkę z Yuriorkisem Gamboą zarobił 2 miliony dolarów. Teraz czeka go starcie z Jorge Linaresem (47-5, 29 KO), za które dostanie rekordowe w swojej karierze 3 miliony dolarów. Pojedynek o pas WBC wagi lekkiej odbędzie się 15 maja.

Doświadczony arbiter Luis Pabon będzie trzecią osobą w ringu podczas wyczekiwanego sobotniego starcia Romana Gonzaleza (50-2, 41 KO) z Juanem Francisco Estradą (41-3, 28 KO). W razie potrzeby zwycięzcę na punkty wskażą Jose Reyes, Carlos Sucre oraz David Sutherland.

Josh Taylor (17-0, 13 KO) jest przekonany, że 22 maja pokona Jose Carlosa Ramireza (26-0, 17 KO) i zunifikuje wszystkie cztery pasy w limicie 63,5 kilograma. Potem zamierza przeskoczyć do wagi półśredniej na walkę z Mannym Pacquiao (62-7-2, 39 KO). - Manny był moim idole, więc dzielenie z nim ringu byłoby dla mnie prawdziwym zaszczytem. Ilu zawodników miało okazję pobić swojego bohatera z lat młodości? Nie za dużo, to byłoby fantastyczne - zaciera ręce Szkot.

Znakomity Keyshawn Davis (1-0, 1 KO) pod koniec lutego zadebiutował efektownie w gronie zawodowców. Kolejny obiecujący "lekki" kolejny pojedynek stoczy 3 kwietnia w Dubaju podczas gali Herring vs Frampton.

Kto byłby najciekawszym rywalem dla Saula Alvareza (55-1-2, 37 KO)? Swoją teorię ma charyzmatyczny trener i komentator Teddy Atlas. - W super średniej największym wyzwaniem będzie David Benavidez. Ale jeśli Canelo chce być uznany za największego mistrza w historii meksykańskiego boksu, według mnie powinien po Benavidezie iść do wagi półciężkiej na walki z Dmitrijem Biwołem oraz Arturem Beterbijewem - przekonuje Atlas.

Gabriel Rosado (25-13-1, 14 KO) podkręca atmosferę i pomysł przetestowania Edgara Berlangi (16-0, 16 KO), który jak dotąd nikogo nie wypuścił poza pierwszą rundę. Ale obrał też na cel drugiego zawodnika - Jaime Munguię (36-0, 29 KO). Tylko że dla niego musiałby już zejść do wagi średniej.

Vergil Ortiz Jr (16-0, 16 KO) został już ogłoszony przez niektórych nową gwiazdą wagi półśredniej. Mocnym testem ma być zaplanowany za dziewięć dni pojedynek z byłym mistrzem świata niższego limitu, Maurice'em Hookerem (27-1-3, 18 KO). - Wygrana otworzy mi wiele drzwi i opcji. Chcę udowodnić tym startem, że absolutnie należy mi się już walka o mistrzostwo świata - nie ukrywa Ortiz Jr.

- Znokautuję Canelo! Nie rzucam słów na wiatr, naprawdę w to wierzę. Uważam, iż jestem właśnie tym, który go pokona, w dodatku przed czasem. Inni rywale okazują mu zbyt dużo szacunku, ale ja czuję się jak młody lew i bardzo chciałbym tej walki, by pokazać całemu światu, kim naprawdę jestem i na co mnie stać - mówi David Benavidez (23-0, 20 KO), były dwukrotny mistrz świata kategorii super średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Raelianin
Data: 11-03-2021 16:30:53 
Od dawna o tym mówię. Benavidez to jedyny rywal w SM, który stanowi realne wyzwanie dla Canelo.
Jest młodszy, większy, świetny technicznie i mocno bije. Czekam na tę walkę bardzo.
Zastanawia tylko to czemu Canelo o Benavidezie nawet nie wspomina? Już chętniej mówi o GGG.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.