Archiwum wiadomości z dnia: 2021-03-10

 W SOBOTĘ GONZALEZ vs ESTRADA II: 'DŁUGA, BRUTALNA WOJNA'

Już w najbliższą sobotę w Dallas czeka nas kapitalnie się zapowiadająca walka, czyli drugi pojedynek Romana Gonzaleza (50-2, 41 KO) z Juanem Francisco Estradą (41-3, 28 KO). Nikaraguańczyk 'Chocolatito' Gonzalez jest mistrzem WBA wagi super muszej, a Meksykanin 'El Gallo' Estrada posiada tytuł WBC. Oto zapowiedź tej transmitowanej przez platformę DAZN wojny, głos zabrał promotor Eddie Hearn.

KIEDY DOJDZIE DO WALKI ALEKSANDRA USYKA Z JOE JOYCE'EM?

Komplikuje się sytuacja wokół walki o tymczasowy pas WBO wagi ciężkiej - Aleksander Usyk (18-0, 13 KO) vs Joe Joyce (12-0, 11 KO). Menadżer Usyka, Aleksander Krasiuk domaga się od federacji WBO określenia podziału gaż (w przypadku przetargu) w stosunku 80 do 20 na korzyść Usyka lub aż 93 do 7 na korzyść Usyka. To nie koniec żądań strony ukraińskiej.

'JEŻELI DILLIAN ZRANI POWIETKINA, NIE WYPUŚCI GO SPOD TOPORA'

Dillian Whyte (27-2, 18 KO) przygotowuje się w Portugalii do rewanżowej walki z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO), która czeka nas już 27 marca w Gibraltarze. Obóz Brytyjczyka wchodzi więc na ostatnią prostą, a pomaga mu m.in. Mateusz Masternak. Oto reflekcje Deana Whyte'a - brata Dilliana - przed walką, która ma dla wagi ciężkiej bardzo duże znaczenie.