W SOBOTĘ GONZALEZ vs ESTRADA II: 'DŁUGA, BRUTALNA WOJNA'

Już w najbliższą sobotę w Dallas czeka nas kapitalnie się zapowiadająca walka, czyli drugi pojedynek Romana Gonzaleza (50-2, 41 KO) z Juanem Francisco Estradą (41-3, 28 KO). Nikaraguańczyk ''Chocolatito'' Gonzalez jest mistrzem WBA wagi super muszej, a Meksykanin ''El Gallo'' Estrada posiada tytuł WBC. Oto zapowiedź tej transmitowanej przez platformę DAZN wojny, głos zabrał promotor Eddie Hearn.

ESTRADA PRZED REWANŻEM Z GONZALEZEM: CZAS PŁYNĄŁ NA MOJĄ KORZYŚĆ >>>

- Po prostu trudno sobie wyobrazić cokolwiek innego niż brutalna, długa wojna w sobotę. To walka nie tylko dla najbardziej zagorzałych kibiców. To nieustanna akcja, zobaczymy coś naprawdę wyjątkowego. Niedzielni kibice nie ekscytują się zazwyczaj walkami gości z niskich kategorii wagowych, ale kiedy pozna się ich historię, można być zafascynowanym - powiedział Hearn.

- Jeżeli ktoś nie zna się na boksie, patrzy na Gonzaleza i Estradę i myśli, że mógłby ich znokautować jednym ciosem. A potem widzi ich w akcji i otwiera usta z wrażenia. W niskich kategoriach wagowych nigdy nie ma nudnych walk, zwłaszcza gdy walczą tak wspaniali mistrzowie jak ''Chocolatito'' i Estrada - dodał szef grupy Matchroom.

Przypomnijmy, że do pierwszej walki Gonzalez vs Estrada doszło w listopadzie 2012 roku w wadze junior muszej. ''Chocolatito'' Gonzalez wygrał wtedy na punkty. Od tego czasu zarówno Nikaraguańczyk, jak i Meksykanin stali się legendami.

Estrada jest w tej chwili uważany za jednego z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie (według tzw. rankingów P4P), Gonzalez był niemal na szczycie P4P, ale dwukrotnie przegrał z Wisaksilem Wangekiem (Srisaketem Sorem Rungvisaiem) i musiał się odbudowywać. W lutym zeszłego roku zdobył tytuł, nokautując Khalida Yafaia i znów pokazując boks światowej klasy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-03-2021 21:46:22 
mi jest bezproblemu sobie wyobrazic, jezeli to bedzie brutalna krótka wojna. Aż trudno uwierzyć, że od ich pierwszej walki minęło już tyle lat.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.