OŚWIADCZENIE ZAWODNIKÓW QUEENSBERRY POLSKA PO BITWIE O GNIEW II

Grupa Queensberry Polska wydała specjalne oświadczenie, odnosząc się do kuriozalnej sytuacji z piątkowego wieczoru, gdy tuż przed samą galą w Gniewie okazało się, że nie zostanie ona pokazana w telewizji.

Poniżej treść oświadczenia, jakie oficjalnie wystosowali zawodnicy tej stajni.

Mając na uwadze okoliczności związane z piątkową galą Grupy Queensberry Polska, "Bitwa o Gniew II", chcemy wyrazić swoje zaniepokojenie i rozczarowanie skandaliczną decyzją zarządu Polsatu o zdjęciu z anten telewizji Polsat naszych zmagań bokserskich w Gniewie. Wycofanie się Polsatu z transmisji nastąpiło dosłownie kilka minut przed rozpoczęciem gali. Pragniemy w tym miejscu złożyć na ręce promotorów i organizatorów gali: Mariusza Krawczyńskiego, oraz Francisa Warrena podziękowania za to, iż mimo trudności, które nastąpiły dosłownie na minuty przed galą, zapewnili nam możliwość sportowej rywalizacji i zaprezentowania się kibicom boksu.

Jako zawodnicy nie potrafimy zrozumieć zachowania Pana Prezesa Zarządu, z którego polecenia transmisja gali w telewizji Polsat została z minuty na minutę odwołana, mimo obowiązującego pięcioletniego kontraktu między Polsatem a Grupa Queensberry Polska.

Poświeciliśmy wiele miesięcy na przygotowania do swoich walk. Odbyło się to kosztem życia rodzinnego, licznych wyrzeczeń, z zaangażowaniem całych sztabów ludzi. Zaistniałą sytuację odbieramy, jako brak szacunku dla nas sportowców, oraz dla ludzi, którzy pomagali nam w przygotowaniach do gali. Jeszcze raz chcemy podziękować promotorom, którzy mimo rzuconych kłód pod nogi, stanęli na wysokości zadania. Cała sytuacja była dużym obciążeniem dla naszego środowiska. Podziękowania należą się także obsłudze, sponsorom i wszystkim ludziom, którzy włożyli serce w to, aby ta gala się odbyła i abyśmy my, zawodnicy, mogli rywalizować a także otrzymać za nasze walki godne wynagrodzenie.

Duch sportu, w momencie, gdy z Gniewu wyjechały wozy transmisyjne, stał się tylko pustym frazesem. Takie stwierdzenia jak "sportowa rywalizacja", "fair play", w jednej chwili przestały wybrzmiewać we właściwy sposób.

Czujemy się poniżeni, gdyż staliśmy się kozłami ofiarnymi "vendetty" ludzi, którzy nie mogą się pogodzić z otaczającym stanem faktycznym.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stalin
Data: 07-03-2021 03:31:59 
Adesanya jest lepszym fighterem, bardziej utalentowanym itd. ale Janek jest teraz w takim kurwa sztosie, że może go uwalić i to szybko. Pewność siebie po Reyesie na bank skoczyła jeszcze bardziej, przecież Jones się z nim męczył, a Janek go rozjebał jak karalucha i nie jest faworytem, nie ma żadnej presji.
 Autor komentarza: khorne
Data: 07-03-2021 08:33:53 
a czemu kolega Furmi nie napisze czegoś od siebie, w końcu był na tej gali i wie o co tam poszło. Rurka zmiękła ? Tacy to niezależni dziennikarze ;)
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 07-03-2021 08:35:14 
Ciekawe czy to z inicjatywy samych zawodników, czy raczej promotorów. Jakie były przyczyny odwołania tej transmisji? Gdyby gala była w sobotę, ale w piątek to jej w większości nie oglądałem.
 Autor komentarza: leon84
Data: 07-03-2021 09:25:30 
Rozłam w grupie i spór między Krawczyński/Warren a grupą Łapina(którzy niby mają dobry kontakt z Polsatem).Czyżby kolejna grupa promotorska wylądowała w tvp?
 Autor komentarza: Callisto
Data: 07-03-2021 14:35:50 
Polska to nadal dziki kraj wałów i absurdu
 Autor komentarza: JasonX
Data: 08-03-2021 11:03:12 
Dopiero 2 gala i juz pokloceni. Nic z tego nie bedzie. Queensberry na bank juz w polsacie nie bedzie. Moze w tvp albo c+?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.