DE LA HOYA: TRWAJĄ ROZMOWY NA TEMAT WALKI RAMIREZA Z BIWOŁEM

Sporo pisaliśmy niedawno o planowanej na drugą połowę roku walce mistrza świata WBA wagi półciężkiej Dimitrija Biwoła (17-0, 11 KO) z byłym mistrzem świata wagi super średniej, Gilberto Ramirezem (41-0, 27 KO). Współpracujący z Biwołem Eddie Hearn twierdził, że do tej walki ma dojść w lipcu, ale nowy promotor Ramireza, Oscar De La Hoya podaje nieco inną wersję.

BIWOŁ NA ROZGRZEWKĘ PRZED RAMIREZEM SPOTKA SIĘ Z RICHARDSEM? >>>

- Mam nadzieję, że ''Zurdo'' wróci na ring w kwietniu, mamy dla niego dobrych rywali. Ale celem jest wielka walka na wielkiej gali. Podoba nam się zwłaszcza pojedynek z Biwołem. Trwają na ten temat rozmowy z nim i jego ludźmi. Robimy pewne postępy. Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni. Kibice zasługują na konfrontację tak dużych nazwisk. To byłaby niesamowita walka i jest spora szansa, że do niej dojdzie - powiedział De La Hoya, dodając, że pojedynek Biwoł vs Ramirez mógłby się odbyć w listopadzie lub grudniu. Chęć walki z Ramirezem potwierdził notabene menadżer Biwoła, Wadim Korniłow.

Przypomnijmy, że swojej ostatniej dotychczasowej walce ''Zurdo'' Ramirez pokonał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie Alfonso Lopeza w grudniu zeszłego roku, powracając po półtorarocznej przerwie. Ramirez zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu WBC (mistrzem jest Artur Beterbijew) i czwarte w rankingu WBA (mistrzem jest Dimitrij Biwoł), więc teoretycznie mógłby też celować w starcie z Beterbijewem, ale czempion WBC współpracuje z grupą Top Rank, a Ramirez właśnie się z nią rozstał i pod koniec lutego podpisał kontrakt z grupą De La Hoyi: Golden Boy Promotions. M.in. dlatego walka z Biwołem wydaje się bardziej prawdopodobna.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-03-2021 17:15:20 
Kapitalne zestawienie, stawiam na Bivola po wyrównanej walce..
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-03-2021 19:37:36 
Też uważam,że chirurg Biwoł ogra Ramireza,aczkolwiek to nie będzie łatwa przeprawa.
 Autor komentarza: krzysiek123777
Data: 02-03-2021 22:59:35 
Bivol wygra ale nie u sędziów bo ma Oscara przeciwko
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.