JUŻ W PIĄTEK DRUGA BITWA O GNIEW - PEŁNA ROZPISKA WALK

W najbliższy piątek, 5 marca, na zamku w Gniewie odbędzie się kolejna gala spod szyldu Queensberry Polska. Kogo zobaczymy w akcji? Prezentujemy Wam rozkład jazdy.

Po bardzo dobrze przyjętej przez kibiców, jak również ekspertów, debiutanckiej gali grupy Queensberry Polska, apetyty mogły tylko wzrosnąć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, nie można było pozwolić, aby temperatura w ringu spadła choćby o stopień niżej.

Gośćmi na gali będą: Dariusz Michalczewski, Mariusz Wach, Damian Jonak, Tomek Sarara, Rafał Jackiewicz, Paweł Czyżyk, który najprawdopodobniej zmierzy się z wygranym pojedynku Augustynik vs Miszczenko oraz nowy zawodnik Queensberry Polska, "ciężki" Piotr Łącz.

Jednym z głównych bohaterów ringowych wydarzeń będzie Paweł Augustynik (WBC #36), który podczas swojego debiutu na polskiej ziemi wypunktował doświadczonego Dariusza Sęka. Tym razem na jego drodze stanie nieprzewidywalny Maks Miszczenko. Urodzony na Ukrainie pięściarz na ringach amatorskich przegrał tylko 1 spośród 60 pojedynków i niejednokrotnie udowadniał, że potrafi napsuć sporo krwi zawodnikowi, który w oczach obserwatorów uważany jest za faworyta. Stawką walki wieczoru będzie należący Augustynika pas WBC Silver International wagi półciężkiej.

Ponadto w ringu zaprezentują się polskie nadzieje boksu zawodowego. Między linami zobaczymy brązowych medalistów mistrzostw Europy juniorów - Michała Soczyńskiego, który w debiutanckim pojedynku pokonał po jednogłośnej decyzji punktowej Piotra Rzymianina oraz Kamila Mroczkowskiego mającego na rozkładzie niepokonanego dziś na zawodowstwie młodzieżowego mistrza WBC wagi ciężkiej Petera Kadiru.

Swój kolejny pojedynek po debiutanckim zwycięstwie nad Pawłem Martyniukiem stoczy Karol Długosz. Na uwagę zasługują występy Karola w kadrze Irlandii Północnej, w której barwach to sześciokrotnie zwyciężał reprezentantów USA. W pokonanym polu zostawił m.in. zwycięzcę nowojorskiego Golden Gloves Marka Sinatrę.

Na szczególną uwagę zasługuję także występ czterokrotnego mistrza Anglii i dwukrotnego mistrza Polski Ryszarda Lewickiego, który na ringach olimpijskich wygrał 100 oficjalnych pojedynków. Czeka nas również występ brązowego medalisty mistrzostw Unii Europejskiej z 2018 roku Radomira Obruśniaka. Poniżej prezentujemy Wam ostateczną rozpiskę gali.

półciężka, 10 rund: Paweł Augustynik (12-0, 5 KO) vs Maks Miszczenko (7-1, 3 KO)
[o pas WBC International Silver]
junior ciężka, 6 rund: Michał Soczyński (1-0) vs Michał Czykiel (2-2, 2 KO)
półciężka, 4 rundy: Wiktor Szadkowski (1-0) vs Eryk Ciesłowski (3-6, 1 KO)
półciężka, 4 rundy: Karol Długosz (1-0) vs Krzysztof Stawiarski (2-3, 2 KO)
średnia, 4 rundy: Ryszard Lewicki (1-0) vs Piotr Brzoska (2-3-1, 1 KO)
ciężka, 4 rundy: Kamil Mroczkowski (1-0, 1 KO) vs Artsiom Czarniakiewicz (3-29, 3 KO)
junior półśrednia, 6 rund: Islam Mayrasultanov (0-1) vs Radomir Obruśniak (2-0, 1 KO)
półciężka, 6 rund: Ihosvany Garcia (1-0, 1 KO) vs Rusłan Rodziwicz (15-31, 14 KO)

Sponsor główny Energa - Grupa Orlen. Transmisja z gali w piątek, 5 marca. Początek transmisji od 18:00 na Polsat Sport Fight oraz od 20:00 na Polsat Sport.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.