NOWY TRENER RUIZA: ANDY W TRZECIEJ WALCE ZNOKAUTUJE JOSHUĘ!

Informowaliśmy już Was o tym, że Andy Ruiz Jr (33-2, 22 KO) wróci do gry w kwietniu. Były mistrz świata pokazuje zdjęcia i nawet na nich widać, że jest w dużo lepszej formie niż podczas rewanżowej walki z Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO), któremu najpierw odebrał pasy IBF/WBA/WBO, a potem oddał mu je, wychodząc do drugiej potyczki z ogromną nadwagą.

Pod okiem Eddy'ego Reynoso takie rzeczy już nie przejdą. Trener roku 2020 nie daje taryfy ulgowej.

WILDER: FURY, JOSHUA I RUIZ JR NA SZCZYCIE MOJEJ LISTY ŻYCZEŃ >>>

- Andy prezentuje obecnie dużo lepszą formę niż przy okazji rewanżu z Joshuą - zapewnia Saul Alvarez, najlepszy pięściarz bez podziału na kategorie i zarazem kolega z sali treningowej.

- Andy to świetny bokser, który bardzo szybko przyswaja nowe rzeczy. Razem sprawimy, że będzie doskonały. Gdy dojdzie do trzeciej walki, on znokautuje Joshuę. Naprawdę mocno wierzę w tego chłopaka - wtrącił Reynoso, który dotąd skupiał się przede wszystkim na Canelo, lecz teraz poświęci swój czas Ruizowi Jr. Prawdopodobnym rywalem Meksykanina będzie Chris Arreola.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 28-02-2021 16:36:47 
Takiej walki nigdy już nie będzie.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 28-02-2021 17:07:21 
Bla, bla, bla.

Ruiz choćby schudł i 40 kg nadal będzie ograniczonym przez warunki pięściarzem którego skupiony Joshua pokona 9 na 10 razy...
To zawsze będzie człapiący krasnolud z szybkimi aczkolwiek krótkimi rączkami.
Wymyślił świetną strategię by podejść do walki rewanżowej cięższym by mieć wymówkę jak Joshua już mu takich prezentów nie będzie rozdawał. Nawet głupsza część kibiców mimo zapierania się że waga nic nie zmienia uwierzyła nagle że był bez formy i tylko dlatego przegrał.

Cóż. Ja stawiam że największy sukces Ruiz ma już za sobą. Podejrzewam że wiele pięściarzy z czołówki porobi go na punkty. Joshua dał wszystkim dokładny opis jak z nim walczyć a czego lepiej unikać.

Teraz gruby walczy o kolejną kasę bo nic innego nim nie kieruje. Walki z AJ-em długo jeszcze nie dostanie. Ani bowiem na nią nie zasługuje na ten moment ani nie jest wysoko w kolejce. Joshua ma teraz znacznie poważniejsze wyzwania na głowie w postaci walki z Furym gdzie będzie walczył o bezapelacyjny nr. 1 a później przyjdzie czas na wypełnienie obowiązków z ramienia WBO chociażby.
Zanim Ruiz pokona kogoś konkretnego i dojdzie do pozycji minie jeszcze dużo czasu. O ile nie potknie się na kimś źle dobranym. Wiadomo że nie będzie to Arreola...
 Autor komentarza: leon84
Data: 28-02-2021 17:09:30 
Gdyby ta trzecia walka była w Stanach,to jest to bardzo możliwe.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 28-02-2021 17:35:34 
Joshua walczący w USA to jakaś trzecia dzisiątka HW.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 28-02-2021 18:24:31 
Ruiz jr. to świetny pięściarz na światowym poziome, niestety bez mentalności mistrza. Być może Reynoso go naprawi i jeszcze będzie z niego pociecha.
To że wyszedł gruby do rewanżu o pas nie definiuje jego możliwości ringowych tylko jego mentalność. Jeśli da się przestawić jego podejście do sportu i zaszczepić ochotę do ciężkiej pracy to top HW będzie się z nim liczyć.
Andy to wciąż młody zawodnik i zwojuje więcej niż Joseph Parker.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 28-02-2021 18:35:37 
@teanshin

Parker jest trzy lata młodszy od Ruiza, więc teoretycznie, obaj mogą jeszcze coś osiągnąć, jak i obaj największe sukcesy mogą mieć już za sobą.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 28-02-2021 18:36:03 
Uważam, że z tak przygotowanym AJ'em, zarówno pod względem fizycznym, jak i taktycznym, Ruiz nie ma za wielkich szans, niezależnie od formy jaką udałoby mu się zbudować.

Nie zmienia to jednak faktu, że Andy Ruiz Jr. byłby niezwykle groźny dla każdego pięściarza. Joshua niby pokazał, jak to się robi, ale kto jest w stanie zaboksować w ten sam sposób, jak on? Fury
i Usyk. Poza nimi nie ma nikogo, kto potrafiłby być tak mobilny, dobrze poruszajacy się i szybki na nogach. Do tego potrzeba jeszcze bardzo dobrego jab'u. Tylko z nimi nie byłby faworytem, chociaż z Ukraińcem, wg mnie, to walka 50-50. O Wilder'ze narazie nie wspominam, bo jest za dużo znaków zapytania, odnośnie jego aktualnej formy.
 Autor komentarza: Stalin
Data: 28-02-2021 18:45:50 
Ruiz z Johnsonem, Lawrence, Zumbano, Godfreyem, Liakhovichem boksował na pełnym dystansie a ci zrobili z niego Mike Tysona to jest patologia. Gość nie jest w stanie zagrozić nikomu z czołówki nokautem poza Joshuą i taka jest prawda.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 28-02-2021 19:53:22 
To coś jak Fury, który przecież też przed czasem nikogo wybitnego nie skończył, jedynie Wildera zmaltretował. Ale przecież to nie jest żadne osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że takiemu Wilderowi problemy sprawiali Molina, czy Duhapaus. Po prostu ten jeden raz, bomba w łapie, nie uratowała go.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 28-02-2021 19:54:11 
Nawet AJ nie jest w stanie zagrozic. Aj go zlekcewazyl w pierwszej walce i tyle. Ruiz yo chlopiec do bicia bedzie, pulpecik.
 Autor komentarza: MikeTrollo
Data: 28-02-2021 19:56:07 
Joshua zwykły kurczaczek którego Hearn ciagnie za uszy walki z Ruizem to obnażyły szczególnie rewanż ,
 Autor komentarza: teanshin
Data: 28-02-2021 20:14:21 
@Ramirez82
Z tym że Ruiz zmienił coś w swoim życiu i jest szansa że będzie chciał wrócić na szczyt a Parker podąża tą sama ścieżką i o zmianach słyszeć nie chce. Zobaczymy jakiego Ruiza zobaczymy po powrocie, bo Parker po utracie pasa według mnie idzie w dół.

A teksty w stylu że Ruiz to chłopiec do bicia nawet szkoda komentować.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 28-02-2021 20:37:05 
Pożyjemy zobaczymy. Ja nie byłbym pewien czy Ruiz by wygrał z Pulevem. Dodatkowo nie rozumiem skąd przeświadczenie że wypunktowanie go to jedyna możliwość. Jak każdy tak i on może przegrać przed czasem. Joshua nawet w drugiej walce solidnie nim wstrząsnął o czym sam Ruiz powiedział w wywiadach z tego co pamiętam. A walczył z oczywistych względów skrajnie ostrożnie.

Ruiz ma wiele do udowodnienia bo póki co to oprócz gigantycznej niespodzianki za wiele nie osiągnął. Nie wiadomo jak wyglądałyby jego walki z Powietkinem, Whytem, Ortizem, Pulevem, rewanż z Parkerem a gdzie tam Joshua który zna już go na wylot, Fury czy nawet Wilder jak się pozbiera.
Do gry wchodzi też utalentowana młodzież i nowy narybek w postaci choćby Usyka czy panów po 2 m z mocnym ciosem i dobrą odpornością jak Hrgovic czy Joyce- wszyscy o znacznie lepszych warunkach niż meksyk z lepszą etyką pracy. Jest Yoka.

Póki co to facet bierze do walki jako były mistrz Crisa Arreolę...
Ja tam podejrzewam że będzie się kręcił w czołówce ale o mistrzostwo będzie mu już ciężko.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 28-02-2021 20:48:05 
Ruiz "chłopcem do bicia"😂. Bardzo odważne stwierdzenie, tym bardziej, że jak narazie, tylko jemu udało się pokonać AJ'a. Chcialbym przypomnieć, że Joshua był "podłączony" w walkach z Kliczko i Whyte'm. W pojedynku z Povietkin'em był "zamroczony" i jakoś wymieniona trójka, pomimo dużych kwalifikacji, nie potrafiła go skończyć. Za to zrobił to Ruiz, co tylko świadczy o jego jakości. W dodatku w rewanżu, AJ musiał całkowicie przedefiniować swój styl boksowania, cały czas się pilnując, żeby Meksykanin nie podszedł za blisko. To jest bardzo wymowne, w perspektywie oceniania Ruiz'a i zagrożenia, jakie stanowi dla tak świetnego piesciarza, jakim jest AJ.
 Autor komentarza: baxx
Data: 28-02-2021 20:56:40 
Ruiz to jeden z najlepiej wyszkolonych ciężkich, gdyby się nie zapuszczał i miał trochę lepsze warunki, byłby realnym zagrożeniem dla Furego. Szacun dla Parkera, że dał radę z nim wygrać (tak, wiem, że walka była wyrównana i w NZ, ale IMO decyzja była sprawiedliwa, remis to góra co Ruiz mógł tam dostać). Mimo wszystko 1 walka z Joshuą to był moim zdaniem wypadek przy pracy, Josh się podpalił w kluczowym momencie, wyłapał 1 kontrę i już się nie pozbierał.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 28-02-2021 21:03:05 
Gdyby pierwsza walka była tylko "wypadkiem przy pracy", to w rewanżu AJ wyszedłby i po prostu zlał Ruiz'a, w stylu, jakim najbardziej lubi. To nie był żaden wypadek, tylko niewystarczające docenienie umiejętności Ruiz'a i zagrożenia, jakie stanowi. Dlatego w rewanżu walczył zupełnie inaczej i wbrew swojemu instynktowi.
 Autor komentarza: Stalin
Data: 28-02-2021 21:07:03 
BlackDog ale pierdolisz głupoty.
 Autor komentarza: baxx
Data: 28-02-2021 21:27:33 
@trashtalk

Zgoda, ale to "niedocenienie" to był właśnie wypadek przy pracy. Niemniej pamiętaj, że Ruiz był na dechach - główny błąd polegał na błędnej ocenie stanu Ruiza (Josh już sie witał z gąską, a tu się okazało, że Ruiz wcale nie był mocno zamroczony). W rewanżu Antek zaboksował sobie więc ultra bezpiecznie, prawdopodobnie nie musiał aż tak uważać, ale wolał wygrać mało efektownie niż ryzykować kolejną klęskę.
 Autor komentarza: Stalin
Data: 28-02-2021 21:38:29 
A na konkurencji Snarsaki sugeruje że Szpilka jest naruszony xD Ja to pierdole idę sapać.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 28-02-2021 21:58:22 
Ruiz pokazał świetny boks w pierwszym starciu z A.J.
W rewanżu to było jego 20% więc nie ma co oceniać.

Do trzeciej walki nie dojdzie bo A.J. może znów to przegrać.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 28-02-2021 22:59:43 
Gdyby w ich pierwszej walce, Joshua walczył tak jak w drugiej, to też byś miał tylko 20% Ruiza. Chyba, że uważasz, że Ruiz z pierwszej walki, bez problemu skracałby dystans, takiemu lotnemu i bezpiecznie walczącemu AJowi.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 28-02-2021 23:01:31 
A poza tym, nie ujmując nic Ruizowi i Fury'emu, nie jest zastanawiające, że żaden z nich nie mógł skończyć na dobre, tak zranionych rywali?
 Autor komentarza: CzystyHarry
Data: 01-03-2021 09:54:05 
Spasiony do karykaturalnych rozmiarów Ruiz, lał kulturystę, jak chciał i kiedy chciał.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 01-03-2021 10:20:13 
I zadał mu w sunie 60 ciosów, przy 107 przyjętych. No tak...
 Autor komentarza: CzystyHarry
Data: 01-03-2021 10:45:28 
107 nic nie znaczących, wobec 60, po których w oczach Joshuy widać było paniczny strach. Bezcenne.
 Autor komentarza: funkykoval
Data: 01-03-2021 11:35:18 
a w 7ej zrobi mu dziecko
 Autor komentarza: baxx
Data: 01-03-2021 13:12:19 
@Ramirez82

jest dokładnie tak jak piszesz. Ludzie robią z Ruiza maszynę do nokautów, bo mu weszła jedna kontra gdy Joshua się podpalił. On nie był w stanie ubić rozbitego Liachowicza... Ruiz w 100%owej formie z tak walczącym Joshuą jak w rewanżu przegrywa 99 walk na 100
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.