SZPILKA DO WASILEWSKIEGO: WALKA DO KWIETNIA, POTEM JESTEM WOLNY

Coraz więcej słyszy się o pojedynku Artura Szpilki (24-4, 16 KO) z Łukaszem Różańskim (13-0, 12 KO) o pas WBC International wagi bridgerweight. Mówiło się o dacie marcowej, potem kwietniowej, a teraz po zaskakującej rezygnacji prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca trzeba poczekać na jego następcę. Co więc z umową Szpilki i Wasilewskiego? 

We wrześniu Artur Szpilka wspominał, że jego promotor ma 6 miesięcy na zorganizowanie mu walki. Chodziło o to, że gdy Szpilka upora się z problemami zdrowotnymi i zgłosi to promotorowi, to od tej pory Wasilewski ma 6 miesięcy na zorganizowanie pojedynku. Teraz w rozmowie z Krzysztofem Smajkiem z Po Gongu Andrzej Wasilewski powiedział: "[Szpilka] Jest związany z nami kontraktem na jeszcze jedną walkę. Chyba do września musimy mu ją zorganizować". 

- Andrzeju czas jest do końca marca, a ostatecznie zgodziłem się na kwiecień i nie ma mowy o innym terminie. W umowie przekreśliliśmy te 10 miesięcy i jest 6, więc jak dobrze policzyć to koniec marca. Co do całości wywiadu: też trochę głupot, ale już się przyzwyczaiłem - skomentował sytaucję były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. 

Był marzec, kwiecień, a teraz wspomniano nawet o wrześniu. Zapytaliśmy więc o to promotora na Twitterze, do kiedy ma czas na zorganizowanie Szpilce walki.  

- Przyznam szczerze, że nie pamietam. Dla mnie te papiery nie maja wiekszego znaczenia. Generalnie nigdy przez kilkanascie lat sie do kontraktu nie odwolywalem. Chcemy, jest pomysł i cel, to działamy. Teraz WBC dało cel wyjątkowy. Łukasz uważa dokładmie tak samo - pisał nam na Twitterze Andrzej Wasilewski.

- Tak, ale do końca kwietnia jak ustaliliśmy. Bo w innym wypadku jestem wolnym zawodnikiem i mogę boksować już na innych galach [..] Mam na piśmie, wszystko git - odpowiedział mu Szpilka.

Na kolejną wiadomość odpowiedział Wasilewski: - Tak. Pan Kmita marzy o tym, żeby Ci wypłacić kilkaset tysięcy złotych bez gwarancji kolejnych walk - skwitował szef Knockout Promotions. 

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tego pojedynku. Po pierwsze dlatego, bo Rzeszów musi wybrać nowego prezydenta, który da (lub nie) zielone światło na zorganizowanie gali w Rzeszowie i jej dofinansowanie. Po drugie: obozy muszą się ze sobą dogadać. Na ten moment nie ma porozumienia. Cała impreza odbędzie niemal na pewno w systemie PPV. 

Jeśli w stawce pojawi się pas WBC International, jest wielce prawdopodobne, że zwycięzca pojedynku zawalczył o coś dużo większego, być może nawet o pas w nowej kategorii wagowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: StaryMordziaty
Data: 28-02-2021 16:46:55 
Bez Wasyla to o walce o bridger wbc Szpilka może chyba zapomnieć. Wasyl jak jest to jest ale ma wtyki i jakoś by go wcisnal w walkę o pas.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 28-02-2021 16:57:45 
StaryMordziaty

Tyle że on ma to gdzieś, bo ma inne plany.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 28-02-2021 17:55:23 
Szpilka ma dokładnie "0" ambicji sportowych...
On już przekonał się dobitnie że wyżej nie podskoczy i jest na tyle ograniczony że nawet zasuwając ciężko na sali i trzymając dietę w 95% progu średniaka z plusem nie przeskoczy.
Facet trzymał dietę, zrzucał do cruser, opowiadał o ściganiu Briedisa a pokonał go zwykły journeyman na telefon. Takie coś podcina skrzydła na tyle skutecznie że facet nagle zapragnął znów się obżerać i wrócić do Hw- oczywiście pod pretekstem lepszych wyników xD
Ktoś jeszcze to kupuje?

Teraz jedyne na czym mu będzie zależeć to zarobienie na resztkach nazwiska jak największej forsy. Nie zdziwię się jak jeszcze załatwi Wasilewskiego i tak wszystko przeciągnie żeby do fame MMa czy innego KSW przejść już bez kolejnego łomotu jaki mógłby mu sprawić Różański. Kto wie czy nie utrze nosa promotorowi który pewnie chciałby wypromowac na jego zwłokach nowego zawodnika.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 28-02-2021 18:34:31 
Jeśli faktycznie na tą walkę ma wpływ decyzji prezydenta Rzeszowa to ona w tym roku nie odbędzie się na pewno. Nie sądzę żeby nowy prezydent obejmując takie stanowisko pierwsze co to organizował walkę bokserską dwóch średniaków która poza Rzeszowem nie ma absolutnie żadnego wydźwięku sportowego. Nie sądzę też żeby od razu zdecydował się na łapówkę żeby decyzję przyśpieszyć...
Ta walka tak na prawdę u nas mało kogo interesuje a już w ogóle nie ma znaczenia na arenie międzynarodowej więc niech Wasilewski zmontuje na szybko jakąś salę gimnastyczną, da się chłopakom poobijać a potem skupi się już na tej poważnej walce o pas mostowiaka, tam przynajmniej będzie jakieś zainteresowanie.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 28-02-2021 19:11:05 
Rozumiem, że Różański jest z Rzeszowa, ale Szpilka to wystarczające nazwisko, które wszędzie przyciągnie kibiców. Niech zorganizują, gdziekolwiek. W Warszawie albo bliżej Rzeszowa w Krakowie w Tauron Arenie i sprawa załatwiona.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 28-02-2021 20:43:07 
Ale to Szpilka ma rację. Ma inne możliwości sportowo-biznesowe i nie musi się przed Wasylem płaszczyć.
 Autor komentarza: JasonX
Data: 01-03-2021 07:58:55 
Szpilke skonczy w boksie Rozanski. Potem mma w ksw, a potem w fame mma.
 Autor komentarza: funkykoval
Data: 01-03-2021 11:36:04 
koniec szpilki bliski. potem tylko fame mma
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.