GILBERTO RAMIREZ PODPISAŁ KONTRAKT Z GRUPĄ GOLDEN BOY PROMOTIONS

Redakcja, Golden Boy Promotions

2021-02-27

Były mistrz świata wagi super średniej Gilberto Ramirez (41-0, 27 KO) - przez wiele lat zawodnik grupy Top Rank - podpisał kontrakt z grupą Golden Boy Promotions i jego walki będą transmitowane na platformie DAZN. Meksykanin wróci na ring wiosną i celuje w wielkie pojedynki.

Przypomnijmy, że swojej ostatniej dotychczasowej walce ''Zurdo'' pokonał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie Alfonso Lopeza w grudniu zeszłego roku, powracając po półtorarocznej przerwie. Ramirez zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu WBC (mistrzem jest Artur Beterbijew) i czwarte w rankingu WBA (mistrzem jest Dimitrij Biwoł).

Wszystko wskazuje na to, że latem czeka nas walka Ramireza ze wspomnianym Dimitrijem Biwołem. Ramirez niedawno wycofał się z walki o tymczasowe mistrzostwo świata WBC z Marcusem Browne'em i choć teoretycznie wciąż mógłby wrócić do gry o pas znajdujący się w posiadaniu Artura Beterbijewa, to promujący Biwoła Eddie Hearn wyraźnie sygnalizuje, że szykowany jest grunt pod pojedynek Ramirez vs Biwoł.