ELIMINATOR IBF HRGOVIĆ vs HUNTER: BRACIA SAUERLAND SĄ NA TAK

Redakcja, Social Media

2021-02-27

Obozy Filipa Hrgovicia (12-0, 10 KO) i Michaela Huntera (19-1-1, 13 KO) miały do wczoraj czas na oficjalną, pisemną akceptację eliminatora IBF wagi ciężkiej. I wygląda na to, że do tej walki dojdzie, na co wskazuje wiadomość wysłana w świat przez promujących Chorwata braci Kallego i Nissego Sauerlandów.

- Ogień! Zróbmy to! - ogłosili w mediach społecznościowych promotorzy Hrgovicia, zamieszczając przy tym plakat zapowiadający pojedynek.

Przypomnijmy, że Hrgović zajmuje obecnie piąte miejsce w rankingu IBF, Hunter jest czwarty. Numer dwa Charles Martin odmówił walki z Hunterem, a numer trzy, Aleksander Usyk będzie walczył wiosną z Joe Joyce'em o tymczasowy pas WBO, więc federacja wyznaczyła konfrontację Hrgović vs Hunter o statusie eliminatora. Mistrzem IBF jest Anthony Joshua, który w czerwcu ma stoczyć pojedynek o wszystkie pasy z Tysonem Furym.

Hunter już we wtorek stwierdził, że zgadza się na walkę, możemy więc zakładać, iż obie strony są na tak. Teraz pozostaje tylko czekanie na oficjalne potwierdzenie konfrontacji przez IBF. Kibice mogą zacierać ręce, gdyż zarówno Hrgović, jak i Hunter, to zawodnicy prezentujący bardzo wysoki poziom sportowy. 

Hunter ma już na zawodowstwie na koncie zwycięstwa z takimi ''ciężkimi'' jak Martin Bakole i Siergiej Kuźmin (a także remis z Aleksandrem Powietkinem). Brązowy medalista olimpijski z Rio, Hrgović wciąż czeka na pierwszy wielki test, ale jego apetyt i potencjał są olbrzymie.